Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

Подходящ лаптоп за Софтуни?

Здравейте, на ниво Java database съм и търся временно решение (лаптоп) за 6 месеца (понеже няма да живея вкъщи). Търся в момента нов лаптоп (бюджетен, няма нужда да е много скъп ,понеже компютърът ми е с части от 2021). Ориентирал съм се към 16 рам, Вградена видео карта (за по-евтино), ssd 256-512 разбира се, но имам нужда от съвет за процесора. Какъв точно би ми "стигнал" , така да се каже до краят на курсовете? Мисля да изкарам Java пътеката до край, а пък след това ще взема нова машина, ако се наложи.
Има някакви бюджетни варианти и съм се спрял на точно на 3 от тях. Не намерих по-добро място да питам от тук, така че, моля , ако някой има мнения по въпроса да сподели :). Ще съм благодарен.
Ryzen 7 4700U
Ryzen 5 4500U
Ryzen 5 5500U

Това са трите опции на бюджетните лаптопи които намерих (останалите параметри и в трите случая са - Integrated GPU + 512 ssd и 16 рам).

Благодаря, предварително и се извинявам , ако въпросът е задаван прекалено много пъти :)

Тагове:
0
Хардуер
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Правилно си се ориентирал, 16 GB DDR4 RAM, SSD (NVMe е желателно ако ти се вписва в бюджета), 4+ Core CPU са задължителни ако искаш прилична dev машина. Особено ако ще дигаш виртуалки или докер контейнери, бази и т.н. Продукти от гамата на джетбрейнс също не са от най-леките (DataGrip, IntelliJ, Rider). Относно CPU-то, амд-тата хабят повечко ток при idle за разлика от интелските, така, че тук вече е въпрос на избор дали искаш голяма батерия, която да ти държи по 6-7 часа или си готов да направиш компромис с мобилността. Хубавото е че при по-голямо натоварване интелските задминават амд-тата по харч на ток, поне до колкото съм гледал бенчмаркове. И трите модела, които си изброил като варианти ще ти свършат работа, бих избрал 7цата 4700U ако имам бюджета.

0
14/01/2022 11:28:45
iopzzza avatar iopzzza 0 Точки

Благодаря ти, много. Лаптопа ще се използва само на зарядно. Имаше просто няколко варианта и се чудех, кой да избера. Токът не е проблем, ще ми го плащат. Временен вариант е за 6 месеца, после си се връщам на Ryzen 9.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.