Bitcoin - технология, инвестиции, рискове
Събитието е вече изминало, но все още може да го гледаш на запис.
Лекторът Даниел Георгиев, който води семинара "Bitcoin - технология, инвестиции, рискове" споделя своята история с криптовалутите:
"Дълги години бях скептичен. Още като ученик разбрах за Bitcoin и бях изкопал няколко стотин монети, но реших, че е глупаво и си изтрих крипто-портфейла. Следващите няколко години просто си мислех, че е Понци схема и балон, но реших да отделя няколко месеца в разбиране на технологията, за да реша дали си струва за мен. В момента съм инвестирал 50% от парите си в Bitcoin и машини за копаене на Alcoins. Останалата част я разпределям между акции на технологични компании и имоти. Скоро най-вероятно и ще реализирам една моя идея, свързана с криптовалутите."
Целта на семинара не е да обясни колко е могъщ Bitcoin, а да сподели отговорите на всички въпроси, които бихте си задали около Bitcoin екосистемата и криптовалутите и технологиите и перспективите пред тях.
Семинарът включва кратко обяснение как работи технологията на криптовалутите и blockchain, но на много прост език. По време на семинара ще бъде отделено внимание на следните въпроси около Bitcoin, Alcoin, Ethereum и други криптовалути:
- Защо цената на Bitcoin има потенциал постоянно да се вдига, защо Bitcoin е защитен от инфлация и защо след Hard fork не губите, а удвоявате монетите си?
- Кои са Bitcoin милионерите и хората и компаниите с най-голяма власт над Bitcoin?
- Ще си поговорим също за икономика, банките, централизацията на власт, печатането на пари без покритие, инфлацията, световните финансови кризи и защо Bitcoin се счита, че има огромен потенциал като средство за съхраняване на стойност.
- Защо Bitcoin е по-скоро актив отколкото валута и какво е общото и различното му с акциите и облигациите?
- Машините за копаене или инвестирането във валути са по-добрата инвестиция в блокчейн екосистемата?
- Има ли смисъл да купуваме Altcoins и има ли смисъл от търгуването с виртуални валути?
- Ще поговорим за даването на криптовалути под наем и трупането на лихва в криптовалути.
- Кои са най-добрите борси за криптовалути, от къде да си купим Bitcoin, откъде да го продадем, кой портфейл да ползваме и как стои бъпросът с таксите и данъците?
- Ще говорим за балонът на криптовалутите в момента, как да предпазим парите си и доколко трябва да внимаваме с Ethereum и другите алтернативни валути.
- Ще разкрием и малко от пикантната история за митичния създател на Bitcoin Satoshi Nakamoto, за който се говори, че вероятно е криптографът Nick Szabo (изобретателят на концепцията "smart contracts").
- Лекторът Даниел Георгиев ще сподели как той лично разпределя инвестицията си в криптовалути в сейфове, различни портфейли и на хартия, за да се защити от хакери.
Даниел Георгиев е известен като създателят на Iris - софтуер който защитава очите от вредите, които мониторите и мобилните утройства причиняват, когато ги използваме при отсъствието на дневна светлина.
В момента Iris има над 1 милион потребители в 180 държави по целия свят и е признат от доктори и експерти като един от най-ефективните здравословни софтуери в своя клас. Iris е един успешните примери на български технологични компании, които са започнати и изградени от нулата, без капитал от инвеститори.
В началото на тази година Даниел създава и софтуерът Vision, който позволява на далтонистите да виждат повече цветове и в моментът заедно с екипа си го интегрира в цяла България.
На 21 години Даниел Георгиев е управител на 2 технологични компании и един от най-успешните млади български програмисти-предприемачи.