Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Shade avatar Shade 33 Точки
За мен задачите бяха с една идея по трудни от тези, които ми се паднаха на C# изпита, което е и нормално де. :)
0
BoniMislyashki avatar BoniMislyashki 36 Точки

Изпитът беше лесен. Организацията беше на отлично ниво - нямаше проблеми нито с judge, нито с интернета. Наистина последната лекция е от голямо значение за решаване на последните 2 задачи.

Според мен изпитните задачи трябва да са по-трудни - 40% с максимамен брой точки е много. По-трудните задачи биха мотивирали студентите повече. На мен ми отне 3 часа да реша задачите. Имаше хора, които бяха готови за час и половина - два. Те заслужават да са по-напред в класирането. 

0
Emil_Aleksandrov avatar Emil_Aleksandrov 33 Точки

Здравейте колеги,
според мен идеята на изпита е да докажем, че това което ни е преподадено е научено, а не да покажем колко много знаем на всички около нас. Изпита е елементарен за хора с опит, за хора без опит е труден. Лично на мен ми е малко странно, когато студенти дават "акъл" на хора като Наков или на колектива на софтУни. Това, че има висока успеваемост, може да означава също, че ни обучават добре !

25
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Между другото това за "даването на акъл" и на мен ми направи лошо впечатление, докато гледах последната лекция за "Масиви и списъци"... Нямам абсолютно нищо против колегите, които явно седят по-напред и затова микрофона на записа ги улавя, дори не ги познавам, нито виждал,  пак повтарям нищо против тях нямам, но как да се изразя по-меко... Бе да го наречем, че не е проява на добро възпитание, да седиш и да суфлираш не само на лектор като Наков, който когато е почвал да пише на Java, въпросните студенти в залата сигурно са прохождали тапърва прави под масата, ами на който и да било лектор да седиш и да суфираш отдолу си е меко казано неприятно... Евала на Наков, че не се разсейва и има опит да запазва концентрация в такива ситуации, но за зрителите на видеото после е доста изнервящо докато си слушат лекцията и някой на всеки пет минути да се обажда и да суфлира... Сега ясно е, че хората не го правят с лоши чувства, пък и явно си знаят и много искат да го покажат, нормално е, ама някак си просто в името на доброто възпитание, когато някой изнася лекция и говори не е редно да седиш и на всяко пето негово изречение да се обаждаш...

С най-добри чувства го пиша този пост! Дано и като такъв бъде разбран!

32
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Браво, колега Matrix, подкрепям с две ръце! Много моля четящите от присъственото обучение - ако знаете кой е многознаещият от първите редици, който се изявява във видеото от лекцията към Java Collections, направете му учтива забележка от името на всички онлайнери да намали коментарите, защото така записът става много трудно гледаем. (А на Наков евала за търпението!)

4
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Хора с максимален брой точки до момента:

26.05.2014 - 45/118

27.05.2014 - 7/175

Мирише си на скалиране :D

7
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Това пък скалиране направо ме убива. Нека на следващия изпит да се каже на коя дата ще бъдат най-трудни задачите, така че който иска да се пробва да отиде на тази дата. Така умаловажавате труда на доста колеги. На изпита в понеделник аз видях доста от хората, които са със стипендия - за мен е логично всички те да имат пълен брой точки.

А след този курс нали няма отпаднали - вероятно няма да има и класиране.

3
kasskata avatar kasskata 492 Точки

не бе хора просто най големите зубари бяхме на първия ден записани :D

шегата настрана прегледах задачките и наистина ми се сториха бая трудни но пък на вас трудните задачи са нормално номерирани а при нас беше обратното 1,2 ->подводни камъни да искаш 3-4 мега лесни
2
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

 lostm1nd Напълно съм съгласен, да добавя към фактите че малко или много има изтичане на информация. Това че подготвените винаги отиват на първата възможна дата може да се провери като се направи статистика. Човек като прочете тази тема само може да му стане ясно върху какво да се готви за изпита. Ако изпитите бяха по едно и също време скалирането щеше да е най-правилния вариант, дори и при нашия случай няма как да сме против приравняването - все пак няма по-правилно решение (въпреки че е съмнително колко правилно е), няма как да се разчита на статистика от 2 изпита, заради това мога да ви кажа:

Keep calm and learn to <code>

това е пътя към успеха!

Поздрави!

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Задачите днес определено бяха по-трудни от тези на изпита ми по C#. Успех на всички в неделя и налазвайте Мап-овете, че за 4-та задача ще ви трябва тежката артилерия.

2
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

И аз съм на мнение, че днес задачите бяха една идея по-трудни, но това го казвам единствено съдейки по резултатите от днес и вчера. На мен много лоша шега ми изиграха Маповете, но явно аз не съм им обърнал достатъчното внимание. Наистина е хубаво (който все още не го е направил) всеки да си научи от последната лекция много хубаво кое, как и кога се ползва, много ще му помогне.

4
shan0 avatar shan0 53 Точки

Все пак имайте на предвид, че по-добре подготвените може би са се явили 1-вият ден :) Може и това да се вземе под въпрос :)

2
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

И аз това си мислих, но после видях, че и броя на хората под 100 точки също е с голяма разлика 15% първия ден, 24% втория. Колкото и да гадаем обаче ще разберем на 2-ри Юни като видим задачите :)

0
anilak avatar anilak 28 Точки

Задачите бяха със сходна трудност на тези от изпита по C#, но изискваха специфични познания по Java. Може би и тестовете бяха една идея по-завъртяни и затова хората с пълен брой точки са по-малко.

2
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

Нямам търпение да видя задачите от втория ден, явно са били сериозно предизвикателство.

0
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки
Аз се явих на 26.май и имах проблем с входовете на 1ва и 3та(така и не можах да ги измисля и при въвеждане на входа ми даваше грешка)....иначе като начин на решение не бяха много трудни...може би само 4та.
2
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки
А пък аз искам да ги видя тия от понеделника, да видя късмет ли изкарах, или съм научил това-онова :) Според мен днешните (първите 3) не бяха нещо кой-знае какво (щом успях да ги реша без много чудене), но, определено, за разлика от C#, имаше подводни камъни.
3
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Не знам дали днес изпита беше, по-труден. Но аз не съм доволен от себе си.
Според мен е по трудно да се решава сред много хора и когато си сам. Примерно, момчето което беше до мен, така блъскаше по клавиатурата, че масата се клатеше. Неприятно беше, смущава, ама задачите явно го ядосаха повече от мене :)

3
coaster avatar coaster 412 Точки

Явих се на изпита днес - 27.05. Задачите бяха доста трудни за мен, на 2 от тях не успях дори да прочета правилно входа (shame on me :). Занимавах се с прекалено много странични работи преди изпита и резултатът е налице. Изобщо не съм доволна от себе си - мисля, че мога да се представя много по-добре. Да се надяваме, че ще има "поправка".

С тази тема - дотук. За останалите, на които им предстои изпит - подкрепям общото мнение да наблегнете на маповете. Няма да са ви излишни, дори напротив. Успех.

Направих най-просто самъри на резултатите на хората, явили се досега. Можете да си го разгледате ей така просто за статистика и сравнение.

<линк>

4
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Ех тоя Наков, бе, все последен :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.