Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

Написах го и в другата тема, ще го напиша и тук по повод "СофтУни е за който иска да учи".

 

Да попитам - за който иска да се учи сам ли? Защото тогава за какво ми е университет, ако ще се уча сам?

 

Вас специално на какво ви научи софтуни, на което не можехте да се научите сами ЗА СЪЩОТО време. Никой не е казал, че човек ен може да се учи сам, но обикновено става по-бавно от колкото, ако някой те вкарва в правия път. Според мен за времето, в което прекарахме в СофтУни, не научихме ПОВЕЧЕ от колкото можехме и без да сме записали университета.

 

Не е ли идеята на университета да ти спести това време, за да си струва записването му? Там някъде е тънката граница между чуждата и собствената помощ.

 

P.S.: Защо по дяволите мога да си маркирам отговора като най-добър?

0
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

А няма ли резултати от днешния изпит?

0
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

На мен ми се стори доста лесен - дори очаквах над 50% от хората да имат пълен брой точки, но и 38% с макс е добър резултат. Решавайте си C# задачите и Java домашните и нямате никакви грижи.

 

И още нещо важно - времевите лимити са съобразени с Java и няма проблем откъм време за изпълнение. Когато решавах C# задачите с Java определено лимита за време създаваше много главоболия, но за радост това е решено:)

5
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Успех на тези които им предстои да се явят на изпита. Явно не е бил толкова труден.Поздравления за хората, които са доволни от резултата си.

4
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Браво и на СофтУни. Въпреки малкото време, явно са успяли да поуначат всички малко или повече на Джавата ; )

3
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Според мен изпита си беше на стабилно ниво. Не толкова лесен че всеки да го вземе и не толкова труден че само най-добрите да успеят. Като цяло съвета ми е да сте много добре ориентирани в използването на колекции, хеш-таблици, мапове, листове и масиви шото няма задача дето да става без тях.

10
qvor.vasilev avatar qvor.vasilev 23 Точки

По мое мнение е повишена трудноста на първа и втора задача и намалена трудността на трета и четвърта. Горе-долу както каза колегата  Fleshian .

 

4
aloizien avatar aloizien 35 Точки

Здравейте, аз реших 3 задачи от 4 те. Доволен съм, Джабата не ми е страст :)

Изпита мина перфектно, всички си имахме интернет, започнахме точно на време. Добра атмосфера, имаше както притеснени, така и много спокойни колеги :) 2 Почивки. 

Джъдж системата работеше още по-бързо в сравнение със C sharp изпита.

Задачите съвпаднаха с очакванията ми, но не ми остана време да науча hash maps и 4-та задача не успях да направя. Ако трябва да кажа за трудността на задачите, мисля че е същата като тази на предишния изпит, но вече мозъка е свикнал да пише код и да се рови в стекфлоу и нещата изглеждат по-лесни.

4 задачи. За мое съжаление нямаше задача за рисуване/принтене на конзолата на картинки.

 

Успех на всички !



7
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Наистина последната лекция е най-важната, за съжаление покрай други ангажименти не можах да си донапиша последното домашно и около 30 минути на изпита бях зает да чета документации и примери, а после като погледнах самото домашно имаше много елементи от задачите на изпита. Като цяло по-лесен отколкото очаквах.

3
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Колеги, само да напомня, че изнасянето на информация, относно конкретни задачи от изпита, е забранено :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.