Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

[Homework] C# Basics - Видео решения на домашните от C# Basics май/март 2014

Реших да поизреша домашните от C# Basics курса на видео, с цел да си припомня материала и евентуално да помогна на някой  да си доизясни нещата от лекциите :)

Очаквам отзиви :)

Линкове към видеата ще публикувам тук:

Homework 1: Introduction to programming

Homework 2: Primitive Data Types And Variables - задачи

Homework 2: Example Exam - Problems 1-4

Homework 3: Operators Expressions Statements - задачи

Homework 4: Console Input Output - задачи

223
Programming Basics
k0sb0s avatar k0sb0s 5 Точки
Това беше СУПЕР. Благодаря ти. Продължавай!
5
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Браво, хубаво видео си направил. Ето какво мисля:

1. Доста добре обясняваш и по- точно като раздробяваш всяко решение, лично аз разбрах всичко доста добре. 
2. Подробността ми харесваи това, че не пропускаш нищо, освен датите, които явно те дразнят, също е супер.

3. Качеството е доста ок, аудиото можеше да бъде далеч по- зле, понякога най- обикновенния микрофон вади добър звук.
Г/д нищо не мога да добавя, давай така нататък, пък щом ми хрумне някакъв feedback ще споделя.

5
ICETOO avatar ICETOO 24 Точки

Браво за работата. Доста добре обясняваш и това е идеалният начин някой да разбере нещо, което му обягва. Идеята ти е много добра и качеството на видеото и звука е супер. Единствената ми препоръка е да качваш видео след като е излязло домашното за него. За първото имаше забавяне и дори материалите от неделя не бяха качени във вторник вечер. Адаш, продължаваш в същия дух, защото не мисля, че някой ще е против идеята ти :)

4
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

По принцип да, домашните не бяха качени на сайта, а по-нататъшните най-вероятно и те ще бъдат със закъснение. Но има едно място, където качват домашните предварително и от там може да си ги теглиш и решаваш ако нямаш търпение и си достатъчно нахъсан surprised

ТОВА е въпросното място. 

username: student
password: student

2
belichev avatar belichev 6 Точки

Браво и от мен, прекрасна инициатива :) Отзивите са повече от добри :)

Интересно за "заклинанията" и Java :)

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Благодаря за добрите отзиви :) Явно ще се продължава!

Няколко бързи въпросчета как да правя следващите:

-Гледам, че тенденцията е вече да слагат и по един изпитен вариант във всяко домашно... Искате ли да решавам и тях?

-Да зуумвам ли кода, или се вижда добре?

-Да качвам ли и сорса някъде?

-По-подробно ли да обяснявам, или по-повърхностно?

-Да кълцам ли моментите, в които забивам и търся нещо в гугъл/форума/друг сорс , или да оставям и това във видеото?

 

Решение на второто домашно ще имате утре по някое време, днес за жалост няма да имам възможност да го решавам.

16
Catherine avatar Catherine 34 Точки

Благодаря за това, което правиш! Беше много приятен видео-урок, научих и доразбрах доста неща. Кода се вижда много добре поне при мен, достатъчно добре обясняваш!  Бих се  радвала ако решаваш и изпитните варианти, за които спомена. embarassed Успех! 

2
koleto_pz avatar koleto_pz 28 Точки

Според мен, обяснявай възможно най-подробно. Който гледа, това иска, а не само как да реши дадена задача, предполагам. При нужда от всякаква помощ, с тази инициатива, също споделяй. Ровенето в гуугле/форума и т.н. е също сериозън експириънс, как, кое, какво защо се цъка и гледа, може да е инт (за който не е свикнал).

5
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Според мен ще е добре да се решават и тея от изпитите, но те си искат повече обяснения. Те не са задължителни и можеш да прецениш дали да ги решаваш в едно видео или в отделно, тъй ката изпитните задачи са значително по сложни от задачите в домашното. Добре се вижда кода, според мен това че ги решаващ и обесняваш е достатъчно няма нужда да качваш сорс кода някъде. Както колегата по горе, обеснявай възможно най-подробно, така че и напълно начинащи да могат да схващат какво правиш. За да спестиш малко време от сега на татъка би могъл предварително да си създаваш сълюшъна и проектите макар че че до момента е окей да го правиш тъй като хората също научават как да си изграждат като структура домашните. Според мен няма нужда да кълцаш нищо така си е супер. 

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Адмирации за труда ! Според мен темата си заслужава да е на закачалката. Ако някой колега прецени нека я свали.

3
playingcard332 avatar playingcard332 0 Точки

Много добра работа.

Много полезно за хората, на които по един или друг начин им се губи предоставената информация от лекцията.

Благодаря

0
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Браво и от мен! Идеята е много добра и полезна. Добре обясняваш и вярвам, че ще си полезен на много от кандидат-студентите. Продължавай в същия дух!

П.П. С нетърпение очаквам да качиш видео за Operators Expressions and Statements за да разбера как се решават последните 2 задачи от домашното! cool

 

Поздрави.

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Утре ще гледам до към 3-4 да съм готов, нямам възможност за съжаление да записвам вмомента :)

5
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Представяйки себе си в позиция "начинаещ" видеото ще ми бъде супер лесно и ясно за разбиране. От начина ти на обесняване научих и някой неща които мога да правя на лекциите , така че  браво за труда! На следващата лекция ще препоръчам на всички да гледат твоите видеота, наистина са полезни. smile

5
Catherine avatar Catherine 34 Точки

Според мен ще е по-добре да не се решава целия вариант от изпита, защото все пак отделяш от свободното си време и заедно с изпитите ще набъбва значително. И може би ще е по-добре да се решават само първите 3 задачи, за да не се губи целият ден на момчето.

2
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Ами, реших първите 4 (: 

Оказа се доста сложно да говоря, обяснявам всяка стъпка и едновременно да решавам по-трудните задачи без да съм ги виждал преди това :) За в бъдеще ще си ги решавам предварително...

Колкото до губенето на времето ми... не бих казал, че реално го губя, особено с изпитните задачи. Доста ми е полезно да си припомня C# и се оказва, че вече съм забравил елементарни неща от сорта на смяна на енкодинг и принтене на бинарна репрезентация на число :) Покрай това шизофренично приключение си поддържам знанията, които пак ще ми потрябват след някой друг месец.

7
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.