Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Homework] PHP Basics - PHP Forms

Здравейте, 
поствам моите решения на домашното и тъй като е доста сложничко със сигурност има какво да дооправя, ще се радвам на предложения. Не съм правил валидация на входа за скриптове, надявам се да няма хакери от проверяващите.


1. Print tags - Solution
2. Most Frequent - Solution - Тук доста се измъчих с сортирането по стойност, според мен е малко по-объркано от JavaScript и може и да не е оптимално.
3. Calculate Intereset - Solution
4. HTML Tag Counter - Solution - Сигурно има по-добър начин да се извадят всички тагове, например с JavaScript, но видях доста зор с това, макар че стигнах доста напред в конзолата на Хрома, но се отказах и ги хардкоде.
5. CV Generator - Solution - Play at PHPFiddle
6. Combo Box - Solution - Play at PHPFiddle

 

Тагове:
12
PHP Web Development Basics 17/08/2014 00:29:38
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Добре, а вие заданието на задачите в домашното как точно го разбирате? Какво имам предвид. Примерно в първите задачи се изисква да направим php скрипт, който да генерира например input text field. Гледам обаче, че никой не си прави труда да го прави по този начин, а всички(или поне повечето, може да изпускам някой) си пишете тези неща по стандартен начин.

Аз тук се мъча да ги генерирам с php като ползвам echo 'html', ама нали уж това не е добра практика.

2
nadia_dr avatar nadia_dr 13 Точки

Здравейте, аз имам проблем със свалянето на условията на домашното. Изписва ми се гршка 404. Случва се само за това домашно. Временно ли е това?

Има ли някой условията качени някъде, където да могат да се видят?

0
Reath avatar Reath 188 Точки

При мен линка си работи перфектно

0
Dzhuliya avatar Dzhuliya 5 Точки

Здравейте, колеги, нещо пета задача не ми върви и не знам къде е проблема. Мъчих се, гледах...а на всичкото отгоре не мога да си дебъгна кода нещо ( с phpStorm съм). Уж си нагласих всичко, дадох му да дебъгва php web application, и ми излиза "waiting for incoming connection with ide key". Прегледах домашните на другите колеги, уж като тях я правя, но някъде нещо съм объркала явно. Много ще съм благодарна, ако някой ми погледне кода, тъй като аз вече забих тотално и нищо не откривам :)

Ето го и кода

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Проблема е в едно малко 'n' в проверката ти за инпута. Не намира такъв вериабъл и вpъща false. 
"&& strlen($f(n)ame) >= 2 && strlen($fName) <= 20 &&"

След това тръгва, но излизат някакви грешчици, които са поправими. :)

1
Dzhuliya avatar Dzhuliya 5 Точки

Хммм...оправих го това, обаче пак не ми генерира таблицата. Но щом казваш, че излиза се радвам. Сега ще видя пак дали пък не съм въвела някъде грешен вход :D Много благодаря все пак, доста си наблюдателен ;)

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Окей, намерих още няколко правописни грешки : )))
Виж си JavaScript функцията за добавяне и синхронизирай дали ще ползваш progLang или progrLang имаше разминаване.
Има и друго - подаваш на "htmlentities" array, а функцията приема стрингс. След това при проверката на инпута пускаш регекс на Lang, което е масив и проверяваш strlen отново на масив, аз направо ги изтрих и сработи и чак след това излизат малките грешчици, които ти оставям : )) Вече ще се генерира със сигурност.

0
Dimitar.Stoyanov avatar Dimitar.Stoyanov 2 Точки

Ето и мойте решения дано са полезни задачите са решени с много малко програмен код като целта е била да са максимално оптимизирани. Дано са полезни на голяма част от вас въпреки че вече има много решени задачи, аз съм се стремял да ги решеа лесни за четене и за разбиране ако има нещо питайте.

https://github.com/DimitarStoyanovVictory/SoftUni-PHP/tree/master/PHP-Homework03-WorkingWithForms

0
Dakov avatar Dakov 4 Точки

Колеги имам проблем с 2ра задача функцията array_count_values въобще не ми работи. Просто ми изкарва масива с позициите. съответно и не ще да сортира. Използвам PHPStorm.

if(isset($_GET['tags'])){
    $text = explode(", ", $_GET['tags']);
    $tags = array_count_values($text);
    arsort($tags);

    foreach($tags as $key => $value){
        echo "$key : $value times".'<br/>';
        }
    }

0
15/04/2015 14:16:36
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Може ли по-конкретно? Какви са ти входните данни, какви изходни данни очакваш и какви изходни данни де факто получаваш.

И аз ползвам PHPStorm и пробвах кода ти. Ето какво пробвах и какво получиш:

$_GET['tags'] = 'p,b,i,p,u,b';
if(isset($_GET['tags'])){
$text = explode(",", $_GET['tags']);
$tags = array_count_values($text);
arsort($tags);

foreach($tags as $key => $value){
echo "$key : $value times".'<br/>';
}
}

Изход:

p : 2 times
b : 2 times
u : 1 times
i : 1 times

 

 

1
Dakov avatar Dakov 4 Точки

copy paste тоите данни получавам:

0: p

1: b

2: i

3: p

4: u

5: b

И там некви предупреждения че не влиза в if-овете, (има няма най много, еди кое си е най-много). през XAMPP като пробвам директно да го заредя и пак ми хвърля същото затова реших да попитам. Благодаря че опита, ще мъдря що тая гад така прави.

0
15/04/2015 14:49:48
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Ох,хора,голяма борба с тези сесии и не мога се оправя.Някой може ли да ми каже къде ми е грешката в задачата ,че много време вече се чудя ? :D

https://github.com/jechev/Php/blob/master/NameTag

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

$_SESSION['score'] = 0. Всеки път зануляваш. Остави го просто $_SESSION['score'];

1
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Супер,score заработи,но празният масив,който съм го направил за да се пълни с дадените отговори и той постоянно се занулява..

Пробвах ей сега с 

$_SESSION['completeTags']
но дава грешка :(И така колкото и пъти примерно да въведа body ми го отчита като точка ...
0
20/04/2015 11:05:03
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Не мисля, че е нужно да проверяваш дали този таг е въвеждан вече веднъж.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.