Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Кандидатстване

Здравейте, братя и сестри !

Може ли да ви попитам как става кандидастването за двумчесечният безплатен курс ?
Знам, че сега не е отворено кандидатстването.

Но инак как протича операцията ?

0
Въпроси за SoftUni
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Пращаш CV и мотивационно писмо на английски -> одобряват те -> като излезе записването за курса се записваш. Някаде измежду тези стъпки беше и посочването в каква форма искаш да си, дали присъствено или онлайн но не мога да се сетя кога точно избираше. Може би още при кандидатстването в профила си избираше, не съм на 100% сигурен.

2
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Благодаря ти за отговора !
Значи, когато бъде отворено кандидатстването (доколкото разбрах към края на май месец) цъка се "Кандидатствай" и след това стигаш до секция чрез която е нужно да напишеш въпросното "CV" и "мотивационното писмо" ?
Значи ако човек не знае английски, не може дори да кандидатства за двумесечният подготвителен курс ?
Ако правилно съм разбрал, може ли да попитам дали някъде във форума е обяснено как се правят тези две неща нужни за кандидатстване на двумесечният безплатен курс ?

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Ти си регистриран вече и би трябвало да можеш да кандидатстваш чрез бутона. Там вече би трябвало да има форма за попълване на информация и някаде отдолу трябва да има за качване на файловете.

И CV-то и мотивационното писмо (Cover Letter) трябва да са на английски. Не е кой знае какво, би трябвало да се справиш ако поне малко поназнайваш английски. Помагай си с речници и google. Тук никаде не е обяснено как се пишат тези неща, трябва да разровиш в нета. В днешно време за каквато и работа да кандидатстваш ще ти искат и двете.

1
gudov avatar gudov 274 Точки

Кандидатстването за подготвителния курс става чрез CV и мотивационно писмо на английски, а иначе кандидатстването за влизане в СофтУни е чрез изпит по програмиране.

2
georgigt23 avatar georgigt23 0 Точки

Искам да те попитам, Оценките от дипломата и матурите взимат ли се или само този изпит по програмиране

0
gudov avatar gudov 274 Точки

Само изпит по програмиране.

1
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

Здравей, 

В профила ти има описание кои теми си обсъждал. А и вече е активна уведомителната система в сайта, и получаваш съобщения когато се разискват въпроси, отговори и коментари, в които си участвал.

https://softuni.bg/forum/questions/details/586

 

 

1
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Здравей,

 

да, брат, аз след, като написах въпросите си тука, се върнах на старата тема за която си ми дал линк, знаех, че някой беше ми писал за това. И като проверих темата, видях, че ми е отговорено на тези въпроси. Благодаря ти за напомнянето :) !

0
lacoste avatar lacoste 12 Точки

Тъй като виждам, че никой не се е сетил да ти предложи и този вариант, може да гледаш уроците на Наков, които са правени за Telerik, но вършат сполучлива работа и тук:

Подготовка на впечатляващо CV
Как се пише мотивационно писмо за работа?

Има и други уроци на Наков и други лектори и специалисти, но лично аз чрез тези две урочета подготвих моите документи.

1
GeorgiRGeorgiev avatar GeorgiRGeorgiev 2 Точки

Благодаря Ви много за линковете, приятели мои !!!

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

А имате ли представа колко време отнема разглеждането на сивито за безплатния курс? Скоро ли връщат отговор или ще чакаме до 24 май да разберем одобрени ли сме?

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравей,
Аз също съм подал документи и чакам отговор, но бъди търпелив. Най-вероятно ще отнеме известно време, но едва ли ще чакаме до 24 май (надявам се) sealed

0
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

За да не отварям нова тема . Някой знае ли кога ще затворят формата за кандидастване ? Този път преди изпита ли ще е или пак преди началото на нулевото ниво ? А ако някой знае и точна дата ще е велик :D

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Колега, отворена е вече...

0
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

Виждам laughing , мога да чета все пак ... нищо ще повторя , че въпроса е кога затварят .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.