Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiGeorgiev93 avatar GeorgiGeorgiev93 6 Точки

Joro the football player

Колеги, прочетох 3 теми за тази задача и не открих отговор на моя проблем. Задачата е 15. от домашната по Примитивни типове данни и променливи.

Проблемът ми е следния:

Constraints

  • The numbers p is in range [0...300] and h is in range [0…52].
  • Allowed working time for your program: 0.25 seconds.
  • Allowed memory: 16 MB​

Написах код с много if-ове за да отразя тези ограничения (например да не прави нищо при p>300). Програмата ми изпълнява както условието за време, така и за памет. Получавам всички отговори по дадените примери и имам 100 точки.

Първия проблем е, че на дебъгера като напиша

"match = ...... (weeks[52] - h[2]) * 2 / 3 + 3;" се получава резултат 33, тоест цяло число, вместо 33.33.

Ако в конкретната задача не се закръгляше към по-малкото число, щях да съм много прецакан. Моля, кажете ми къде бъркам?

Ето ги въведените променливи (пробвах да ги сложа всичките double, пак не го изчислява десетично).

string leap = Console.ReadLine();
            int p = int.Parse(Console.ReadLine());
            int h = int.Parse(Console.ReadLine());
            double match = 0;
            int weeks = 52;


Втория проблем е, че на авторския пример, който няма ограничения също получава 100 точки. На кои неща в условията на задачите трябва да наблягам, за да получа максимум без да си губя времето?

Тагове:
0
Programming Basics 05/07/2015 14:53:13
Filkolev:
Има множество отворени теми за задачата, потърси с търсачката и пиши в някоя от тях.
r_panchev97 avatar r_panchev97 71 Точки

 Не разбирам защо търсиш проблем в задачата, при положение, че ти дава максималните точки.Разбира се, че когато judge-а ти даде 100 точки, това не означава, че задачата ти работи на 100%, но когато си на изпит и ти даде 100 точки няма смисъл да губиш време.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.