Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Оправи if statement-ите, имаш ToLower() на town а в if-a си му казал да гледа за главни букви.

if (town == "Sofia") -> if (town == "sofia") и т.н. ;)

0
Sasho_83 avatar Sasho_83 2 Точки

Проблема е че изобщо не иска да ги пресметне. 

Въвеждам си данните и нищо не става само 

ги чете.

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Това ми се е случвало, когато объркам реда на входните данни. На първия ред въвеждаш продукта, на втория - града и на третия - количеството. Ако объркаш някое от тези или всичките и кое е първо, кое второ, няма да иска да ти ги пресметне. Не знам защо е така, но е така.

0
Ivvelichkova avatar Ivvelichkova 7 Точки

Аз имам същият проблем,чете въведеното в конзолата,но не смята.

Написах я 2-ри път ... иф-те са ми за градовете,и вградените иф,иф-елсове са за продуктите,съответно пак не смята и не знам защо.. ето кода
http://pastebin.com/dHrVnt66

0
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Здрасти оправи си настройките на операционната система за знака, който бележи плаващата запетая да е "." вместо "," или промени кода и смени точките със запетайки, възможно е ако си с Windows да имаш такъв проблем.

 

Поздрави!

0
Ivvelichkova avatar Ivvelichkova 7 Точки

Здравей,първо благодаря за бързият отговор!

Обаче (с Windows10 съм),настройките още преди съм ги оправяла и до сега такъв проблем не ми е давал на задача с пресмятания.

А ако сменя "." с "," не ми разрешава,защото го взима за стринг,предполагам ,заради същите тези настройки.

Грешка по кода не дава,когато е с ".",но не смята.

И освен това и в джъджа не смята,би трябвало за него да няма значение настроиките на моята операционна с-ма... или аз се бъркам.

 

0
04/07/2016 13:16:43
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Здрасти, объркан ти е правописа в кода. Ако джъджа ти прави поблеми е заради това че за град подава "sofia" а твоя if гласи "sofiq", както и "coffee" и "coffe".

и имай предвид, че реда на подаване на входа е продукт, град, количество, но това както виждам е спазено.

 

Поздрави!

0
04/07/2016 13:22:02
Ivvelichkova avatar Ivvelichkova 7 Точки

Видях ги,оправих ги,но не смята
солжих го поправен в джъджа и пак,66/100


https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/153#1   

 

0
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Това работи 100/100, твоя код е.

0
Ivvelichkova avatar Ivvelichkova 7 Точки

Благодаря,100/100 е.

Грешката беше: 
Предполагам съм дописвала "sofia" и,

или съм написала "о",
или "а" с бг... 

тъпо,но факт. :)

0
zara_new avatar zara_new 0 Точки

Имаш правиписна грешка: sofiq - sofia, coffe - coffee...

0
NELSYNBORISOV avatar NELSYNBORISOV 39 Точки

Като гледам си разменила мястото на продукта с градът:           

            if (product == "coffee")
            {
                if (town == "Sofia") Console.WriteLine(0.50 * quantity);
                if (town == "Plovdiv") Console.WriteLine(0.40 * quantity);
                if (town == "Varna") Console.WriteLine(0.45 * quantity);
            } и т.н 

И тук,не е задължително да ги обръщаш в малки символи.. Успех :)
 

0
fl3x1324 avatar fl3x1324 60 Точки

Хора темата е от преди 1 година.

0
Ivvelichkova avatar Ivvelichkova 7 Точки

Благодаря,100/100 е

грешката беше : явно съм дописвала "sofia" и,

или "о",

или "а" са ми били от бг.... :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.