Професионална програма
Loading...
nicolepavlova386 avatar nicolepavlova386 16 Точки

Programming Basic- Август 2016

Здравейте, искам да попитам, след като съм се упражнявала на задачите и съм ги проверявала в Judge системата, преди началото на самият курс, трябва ли да ги предавам отново, защото ги имам като резултат вече?

0
Programming Basics 28/08/2016 20:31:47
nicktron avatar nicktron 10 Точки
Best Answer

Ако си ги решавала преди и си ги качвала предварително, не трябва да ги качваш наново. :)

0

А относно присъствието, как се отчита ?

0

За кое присъствие става на въпрос?

0

Присъствието на лекциите?

0

Ако си присъствена форма на обучение след успешно взет basic изпит, ще ти дадат чекер с който на входа на софтуни се чекираш и ти дават бонус точки. 

0

Много благодаря за бързите отговори :)

0
markoff avatar markoff 3 Точки

Присъствието се отчита на база, качването на домашните. Това поне каза днес лектора Георги Стоименов. Трябва да имаш 80% от домашните в Judge, за да не те прехвърлят в онлайн форма. Ако нямаш този процент домашни, по-добре да освободиш мястото, за някой който иска да е там и да разбере нещо, като има кого да попита. Това е, което знам за момента.

0
svetljo avatar svetljo 27 Точки

Разгледай https://softuni.bg/plans

Ако си в присъствена форма и си присъствала на всички лекции и семинари, ще ти дадат 5% към финалната оценка

0
yassen298 avatar yassen298 26 Точки

Присъствие не се отчита. :)

0
markoff avatar markoff 3 Точки

Системата за оценяване в курса:

* Присъствен обучение:

- изпит - 80%

-работа с ментор - 10%

- домашни в judge -10%

*Онлайн форма:

- изпит - 100%

Отделно: активност във форума - 10%

0
Aidarov avatar Aidarov 12 Точки

Присъствието е леко квантова категория - или си там, или не си. Но според мен се отчита по типа домашни. За онлайн-формата би трябвало да са различни като условия, от тези, които се дават на лекции.

0

Така.. до колкото разбрах, на този етап (Programming Basic)...присъствието не се отчита.Това става,когато вече минем изпита и сме официално приети.Разбрах че оценката зависи от изпита,домашното и работата с ментор.От там идва следващият въпрос-какво представлява работата с ментор,кога ще разберем кой е и т.н. Като цяло мисля да променя името на темата на "Programming basic-август 2016" и да си обсъждаме такива въпроси или може да направим група във facebook или skype.

1
yassen298 avatar yassen298 26 Точки

@nikoletapavlova368 Работата с ментор е само за хора записани присъствено на курса.. Ако си избрала ментор и си му изпратила мейл с линк към фейсбук профила ти ще те добави в група и от там ще се разбирате кога и по колко пъти в седмицата според това колко хора идват на менторските срещи. 

0
28/08/2016 14:29:50

Присъствено съм,да.А как се избират менторите?

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 238 Точки

Kamen.petrov.official@gmail.com

hristo.penchev.1986@abv.bg

stefani_nik@abv.bg

Това са емайлите на менторите.Избираш си един от тях тримата и им пращаш емайл с твоя профил.След това те добавят в в съотбетната фейсбук група и там има описание кога и от колко часа ще се провеждат срещите на групата ти.

0

Благодаря много на всички за отговорите :)

0
BloodRain avatar BloodRain 2 Точки

Здравейте, искам да попитам дали това са всички майли на менторите понеже при нас имаше само един и той даде hmv@mail.bg като майл но на мен ми връща майла като ми казва, че такъв не съществува? Сега се чудя дали да пиша на някой от тези които сте дали тук.

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 238 Точки

Тези мейли ни дадоха на групата която бяхме от 10:00 до 14:00.

0
BloodRain avatar BloodRain 2 Точки

Аз бях в групата от 14:00 - 18:00 и сега като не мога да се свържа с този майл не знам какво да правя :(

0

Е аз пък съм от групата от 18.00-22.00 и на нас изобщо не са ни представяли ментори..не знам дали да пиша на някой от посочените тук или за всяка група са си различни..

0
KostadinKotevski avatar KostadinKotevski 24 Точки

Здравейте, 

аз писах на всички ментори който аз знам, за същите въпроси с групите: кога ще се срещаме и кой ни разпределя по групи. 

Когато получа повече информация ще отговоря тук. 

Поздрави и Успех на всички! 

0
milenski1989 avatar milenski1989 2 Точки

На нас никой не ни отчиташе присъствие през целия Programming Basics юни 2016.

0
Vissonia avatar Vissonia 1 Точки

Реално никой не е показал или казал за конкретно отчитане на присъствието. Няма викане по имена или карти, така че май засега присъствието е по твое усмотрение. Ако си в голяма зала едва ли ще се забележи, но ако си в малка и менторите те знаят ще се сетят по някое време, че някой го няма. Тук също пише по този въпрос - https://softuni.bg/faq
Със сигурност всички сме затрупани от задачи, но ти препоръчвам да ходиш на място. Нищо не заменя личния контакт и обратната връзка на място.

0

Не зададох въпроса с такава цел laughlaugh Мисълта ми беше..аз да си ходя на лекции и в един момент да нямам нито едно присъствие,защото нещо съм пропуснала или не са ни казали,като за пример давам това,че на нашата група не бяха представени ментори, а до колкото разбирам имат значение за крайната оценка.

0

markoff, прочети по-хубаво имейла си. Ако до 3-тото занятие нямаш предадени 80% от домашните, минаваш в онлайн форма.

0
30/08/2016 13:55:30

И друго да ви кажа - и с ментор работихме, и домашни предавахме, и изпит минахме - допълнителни точки не получихме. Всичко е само от изпита :)

0
svetljo avatar svetljo 27 Точки

Ако си присъствена форма на обучение и си присъствала на всички занятия (лекции + упражнения), ще ти дадат бонус 5% към оценката.

0