Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

Compile time error в Judge от Visual Studio

Здравейте,

този проблем се появи още предното издание на C++ Fundamentals, там работихме с Code::Blocks (лекции и домашни).  Но, при тип домашни: изпращане на zip-файл, системата даваше "Compile time error"  ако кода е писан на Visual Studio, защото то вкарваше някави неща в кода. Сега се появи същия проблем при мен , на 3-та и 4-та задача от домашното, иначе ми работят с дадените тестове.

Инклуднала съм някои библиотеки, <string>, <sstream>, но си има препроцесорните директиви, какво да правя?

Благодаря.

 

 

Тагове:
0
C++ Programming
Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

Ето още една разлика между компилаторите:

При 

    std::sort(firstCompanyPtr, lastCompanyPtr, [&](auto p1, auto p2 ) -> bool
    {
заради "auto" ,  Judge дава Compile time error  , интересно, нали е с компилатора на Code::Blocks, някоя от версиите,

В Code::Blocks и във Visual Studio минава и с auto.

замествам с Company* - минава и в Judge.

Поздрави!

0
27/09/2018 19:02:39
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Здравей,

Това най-вероятно е разлика във версиите на C++ стандарта -  auto параметри на функции и ламбди бяха добавени в C++14, а версията на Judge компилатора е C++11 ако не се лъжа. По всяка вероятност имаш включен C++14 стандарта в Code::Blocks, затова ти се компилира успешно.

Поздрави,

Жоро

1
kolioi avatar kolioi 641 Точки

А, това ли било. Аз използвах string literals (operator""s) в няколко задачи и се чудя защо не ще да се компилира в джадж.

1
23/09/2018 20:52:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.