Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jovanna avatar Jovanna 186 Точки

C++ Advanced, Таск06_04 - Divisible by 45 - в първи тест мистично се появява 0

Здравейте,

защо Judge ми дава грешен първи тест, като се появява някаква 0 на първи ред, а на конзолата ми това не се случва. Тествах и с Code::Blocks - там също е ок:

Test input:


100

Expected output:

45
90

output на моя код в Judge:  

0
45
90

кода: https://pastebin.com/3rVHw9k1

Поздрави!

 

 

Тагове:
0
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки
Best Answer

Здравей,

Случаят беше интересен, в примерния тест в системата имаше space след числото 1, тоест първият ред беше "1 ", не "1". Ако искаш да се случи и при теб, просто въведи един space на първия ред след числото 1, преди да натиснеш enter - досега не ти се е случвало, защото като въвеждаш на ръка не пишеш излишен space накрая.

Понеже четеш целия ред, инициализираш BigInt с "1 ", и този space накрая обърква сметките, защото те очакват, че всеки символ е цифра, а символът ' ' има различен ascii код и сметките с него излизат грешни. Оттам нататък доста неща се объркват, защото вместо да 1 + 1 да ти даде 2, ти дава символа '+', и оттам нататък увеличенията с 1 стигат до числото "0".

Премахнах излишния space и пуснах ретестване на всички предали, но когато имаш ситуация, в която примерен тест не ти минава в системата, можеш да дебъгваш като пращаш решения, които извеждат на конзолата променливите, които те вълнуват - аз така намерих проблема. Така, дори без да коригирам теста, щеше да можеш да си промениш кода да чете със cin >>, вмест с getline, и така щеше да се отървеш от излишния space (или можеше по друг начин да го премахнеш) и тестът щеше да мине и в системата.

Поздрави,

Жоро

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.