Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MuhataCece04 avatar MuhataCece04 0 Точки

Конзолен конвертор: от градуси °C към градуси °F

Здравейте хора! Осми клас съм и уча C++ в училище. Реших днес да направя някои задачи, които трябваше да реша преди няколко месеца, но една от тях леко ме затрудни. Може ли някой да ми помогне със задачата, защото не мога да измисля решението?  

Условието:Напишете програма, която чете градуси по скалата на Целзий (°C) и ги преобразува до градуси по скалата на Фаренхайт (°F). Потърсете в Интернет подходяща формула, с която да извършите изчисленията. Закръглете резултата до 2 знака след десетичната точка. 

Благодаря предварително! 

 

П.С. задачата е от тема  Оператор за присвояване. Блок от оператори.

 

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки
Best Answer

Здравей! 
Формулата е следната:
fahrenheit = celsius * 1.8000 + 32.00
Общо взето, трябва да направиш следното:
Декларираш две променливи:
float cel;
float far;
Четеш стойност от входа (cout).....
присвояваш стийностите: 
cin >> cel;
far = (cel * 1.8000 + 32.00); 
За форматиране може да използваш:
printf("%.2f\n", far); 
Ако не трябва да изписва нули когато резултатът е цяло число, ползвай %.2g
Мисля, че ще се справиш.

С++ в училище, много яко :-). Това някакво профилирано училище ли е?
Също така прави впечатление, че нямаш проблем с правописа, което в днешно време е рядкост, браво!

1
25/12/2018 17:42:17
MuhataCece04 avatar MuhataCece04 0 Точки

Решението било пред учите ми! XD 

Съжалявам за закъснелия отговор, но покрай коледната ваканция не си проверявам пощата! 

Много благодаря за комплимента за правописа ми! Старая се да не допускам грешки, особено с пунктуацията! Относно на въпроса с училището ми, то се казва Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации и се намира в Бургас. Това му е първата година и даже беше открито от Бойко Борисов. Като цяло е много хубаво и в момента уча само C++ и Python, но мисля, че втория срок ще уча и C#. 

0
26/12/2018 11:47:26
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Е тъкмо те похвалих и ти...., една фрапираща грешка. Оправи я, моля те, че много „бие на очи“! Иначе идеята за такова училище е страхотна. Надявам се да имате добри преподаватели и инициативата да се разрасне!
Пожелавам ти много успех и весела Коледа!

1
25/12/2018 17:57:14
MuhataCece04 avatar MuhataCece04 0 Точки

Много благодаря!

И съжелявам за грешката! XD 

Просто понякога пиша бързо и допускам грешки. Човешко е! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.