Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boyanov avatar boyanov 65 Точки

[Exam Problems] C# Basics - BGcoder - Exam 1 @ 6 Dec 2013 Evening - Problem {2} - Nightmare on Code Street

>Ето< го кода ми за >тази< задача. Изкарвам 70/100 като последните 3 проверки дават грешка при изпълнение. Предполагам че нещо с масивите бъркам :\ Ако някой ми посочи грешката ще съм много благодарен :)

Тагове:
0
Programming Basics 19/08/2014 17:07:14
Anonymous:
Има отворена тема за задачата. Моля да зададете въпроса си в нея: https://softuni.bg/forum/questions/details/565
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Няма нужда да позваш въобще масив. Ето моето решение: ЦЪК.

Ходя по входния низ, ако съм на нечетна позиция и ако текущият символ е цифра, добавям я към сумата и увеличавам брояча. Сложих BigInteger за застраховка, но не е нужно действително.

Грешката ти идва заради подводните камъни, които обичат да слагат в Телерик. На мен доста време ми отне да се сетя какво не е наред (около 5 събмита с корекции все даваха 70/100). В крайна сметка реших, че може да подават на входа не само цифри и сложих проверката дали символът на дадената позиция е цифра и се оказах прав.

Казват: You are given a text with some digits. Не казват, че целия текст е съставен само от цифри.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.