Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BeniAladjem avatar BeniAladjem 6 Точки

Barcode Generator - проблем с условието

Здравейте!

Решавам задача от минал изпит Programming Basics Online Exam - 18 and 19 July 2020. По условие трябва да се отпечатат всички числа в интервал от първо въведено число(начало на обхвата) до второ( край на обхвата), които не съдържат четна цифра в себе си. Например в обхват от 2345 до 6789 влизат числата 3111, 3113, 3117 и още доста, които отговарят на условието, но не и на упътването към задачата.

В подсказката към задачата се казва съвсем друго - да се вземат нечетните числа не в интервала от първо до второ, а между цифрите на съответно първите позиции, вторите, третите и четвъртите във въведените числа, ( между 2 и 6, между 3 и 7 и тн), което води до пропускане на много резултати, които отговарят на условието(всички числа в интервала от първото до второто без четни цифри).

Това е решението ми според упътването, което губи част от резултатите:        https://pastebin.com/pfmYiCMw

То дава резултат 100/100 в Judge

Ето и решението, което дава 10/100 , но отговаря точно на условието :     https://pastebin.com/jSAVATLi

Според вас трябва ли да се промени условието или упътването на задачата?

 

Тагове:
0
Programming Basics with Python 20/04/2021 09:48:09
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Мдам.

Значи не само аз ударих гредата :)

Според мен точно тази задача трябваше да се обясни, а не "Котешка разходка", която има два реда с просто умножение и деление...

По никакъв начин не мога да докарам генерираните номера повече от 16 на брой, а още в първия пример са 24.

Това е на Python а аз се опитвам да го направя на JAVA.
Гредата почти стана релса.

Това е първата задача, на която зациклям толкова дълго.

0
23/04/2021 13:13:49
romanov871 avatar romanov871 1 Точки

Условието малко обърка и мен, но го разгадах. В обхвата от 2345 до 6789 се има предвид първата цифра да е в обхвата от 2 до 6 , втората от 3 до 7 , третата от 4 до 8 и четвъртата от 5 до 9 . В такъв случай 3111 пимерно само първата цифра попада в обхвата от 2 до 6 , останалите не. Прилагам моето решение: https://pastebin.com/EczV1J20

0
12/05/2021 16:07:36
AngelStanchev33 avatar AngelStanchev33 0 Точки

Евала колега и аз бая се чесах защо не става ,не е обяснена както се пада.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.