Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kthristow avatar kthristow 0 Точки

Принтиране на map от стрингове и вектор от double

Привет колеги,изпитвам затруднения при печатането на мап в реда на инпута,който идва от конзолата.Не разбирам логиката,която ми е нужна затова.На 2ра задача от лаба за мапове и сетове,това е единственото нещо,което не мога да направя.Виждам,че в повечето задачи,това се иска.Мисля,че най-вероятно трябва да използвам входния вектор,но не знам как.

 

Решението :https://pastebin.com/ckZUUzbq

Тагове:
0
C++ Advanced 10/06/2021 11:23:22
Smeshan avatar Smeshan 89 Точки

Привет,

ами аз не виждам къде казваш да принтира по ред както са влезли при входа. :?

В printSolution имаш параметър std::vector<std::string>& input, който не позлваш. Но не мисля, че ще ти свърши работа така или иначе. Аз бих ползвал std::set<std::string> в комбинация с queue, които да съм напълнил в mapOfGrades, точно след istr >> name;, с имената и последователността. И после в printSolution първия for цикъл го заменям с да чете от това queue, а втория ще намира името в мапа и ще прави смеките, както си го написал.

Надявам се съм помогнал.

Поздрави,

Илиян

1
10/06/2021 13:17:53
kthristow avatar kthristow 0 Точки

Благодарско,колега стана ми ясно най-сетне !!!!

0
gslavchev avatar gslavchev 5 Точки

Привет, колега. В тази задача входният вектор леко се обесмисля. Може директно в мапа да въвеждаш. Трябва ти обаче някаква структура, която да ти пази реда на постъпване от входа. Логиката е следната: като ти постъпи "име ", проверяваш дали го има вече в мап-а, и ако го няма го добавяш и в мапа и в другият списък. После при печат - печатиш данните от мап-а като ключовете ги взимаш от втория списък. Добавих в кода ти вектор, като втори списък. https://pastebin.com/7W0RyRmF

Успех

0
kthristow avatar kthristow 0 Точки

Благодаря колега,точно това направих и аз!!!Благодарско

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.