Quality Assurance - септември 2018
По време на курса QA Fundamentals участниците ще се запознаят с основни концепции и общовалидни принципи, които ще им помагат да осигурят качеството на всякакъв вид софтуер. Ще научат как да намират дефекти, тествайки ръчно изцяло изградени системи и как да подобрят потребителското изживяване.
Второто обучение от модула - „Programming Fundamentals (with C#)“ е по основи и принцип в програмирането, върху чиято база стъпва създаването на автоматизирани тестове. Курсът обхваща базово програмиране: работа с данни, условни конструкции, цикли, масиви, речници, класове и обекти.
Във финалния трети курс участниците ще могат да автоматизират своите тестове с натрупаните знания и умения до момента. По време на курса QA Automation записалите се ще задълбочат познанията си и ще натрупат много практически опит с един от най-използваните в QA бранша инструменти за автоматизирано тестване - Selenium. Освен това се изгражда Continuous Integration Framework, който да спомогне за плавното надграждане на един тест проект.
Завършилите модула ще придобият умения за справяне със специфичните трудности на индустрията, ще работят чрез елегантни решения и по разнообразни проекти.
Курсове в модула
Умения, които ще придобиеш
- Работа със системи за проследяване на дефекти (issue trackers) и управление на проекти
- Ръчно тестване на софтуерни проекти
- Писане и разчитане на спецификации на софтуерните изисквания
- Техники за софтуерно тестване: black box, white box, regression, ползваемост
- Тестване на уеб базирани системи
- Базови познания в автоматизираното тестване
- Писане на програмен код на базово ниво
- Работа с базови структури от данни: масиви, списъци и асоциативни масиви
- Работа с API класове и програмни библиотеки
- Използване на променливи, условни конструкции и цикли
- Дефиниране и използване на подпрограми (методи)
- Дефиниране и използване на класове (на базово ниво)
- Автоматизирано тестване на Web-Based софтуерни продукти
- Имплементиране на най-използваните Design Patterns в QA
- Тестване на различни среди според спецификациите на софтуера
- Работа със Selenium WebDriver в .NET среда
- Изграждане на Continuous Integration Framework чрез JetBrains TeamCity
- Автоматизирано UI тестване със Sikuli Framework
Модулът е подходящ за напълно начинаещи курсисти, желаещи да придобият познания за осигуряване качеството на софтуер и автоматизирано тестване.
Какви са формите на обучение?
Имате възможност да се обучавате в онлайн форма на обучение:
- Онлайн: Можете да гледате лекциите и да се упражнявате в удобно за вас време. Ще имате пълен достъп до материалите от обучението за неограничен период от време, което ви позволява да надграждате знанията си с удобно за вас темпо.
Ще мога ли да се явя на изпити?
Имате възможност да заплатите и за явяване на изпити при следващи провеждания на курсовете.
Желаещите да се явят на изпит за определен курс ще получат официален сертификат от Софтуерния университет, ако получат оценка над Много добър (5).
Колко струва обучението в курса?
За модула се заплаща еднократна такса, включваща онлайн обучение в платформата на СофтУни. По желание може да заплатите и за възможност за явяване на изпит на всеки отделен курс при следващо провеждане, като за всеки изпит се заплаща отделна такса в размер на 20 лв.
Форма на обучение | Включва | Цена |
---|---|---|
Онлайн | Записване за курса
| 270 лв. |
Изпит на един курс | Записване за изпитна дата
| 20 лв. |
Венцислав Иванов
Преподавател
Христо Хентов
Преподавател
Инес Иванова
Преподавател
Tя има голям опит като трейнър в различни курсове на СофтУни и демонстрира завидни качества в областта на неформалното образование и педагогиката(SoftUni Kids). В началото в СофтУни се записва с цел да придобие основни познания в програмирането, но се запалва до такава степен, че само няколко курса след това вече работи като Front-End Developer към стартъп компания в областта на Data Science. Най-богат опит има в езиците Python, C#, ТypeScript (Angular 5), a от скоро развива уменията си и https://kids.softuni.bg/в C++.