Cyber Security - септември 2018
Модулът започва с курс по „Компютърни мрежи“, който ще ви запознае с техни фундаментални принципи и ще ви разкрие детайли за функционирането им. Ще започне с основни понятия и концепции и постепенно ще задълбочи в различни видове протоколи, за които ще разберете защо са нужни и как работят.
Следва курс по основи и принципи на етичното хакерство. Хакерските техники, които ще научите, ще ви дадат ясна представа за цялостния процес на етичното хакерство. Обучението е практически насочено и ще ви научи как да тествате, сканирате и хаквате неадекватно защитени цели, използвайки най-актуалните хакерски инструменти.
Накрая на модула ви очаква курс по етично хакерство за напреднали. В него ще можете да надградите уменията си по киберсигурност, които сте придобили в предходните два курса.
Крайната цел на модула „Киберсигурност“ е курсистите да получат знания за ключови проблеми, засягащи света на сигурността на информацията, процеса на управление на инциденти и тестовото проникване в системи и ресурси. Ще бъдат показани техники за откриване на различни видове следи, отпечатъци и мерки за противодействие на атаки.
Курсове в модула
Умения, които ще придобиеш
- Разбиране на принципа на работа на компютърните мрежи
- Придобиване на знания за различни технологии и протоколи
- Практическо конфигуриране на мрежови устройства
- Умения за създаване на малки и средно големи мрежи
- Усвояване на умения и подход при търсене на мрежов проблем
- Придобиване на неоторизиран достъп до информация и систeми
- Kлониране и хакване на потребителски и корпоративни wireless мрежи
- Как да откривате уязвимости в мрежи, системи и приложения и тяхното компроментиране
- Боравене с инструменти, използвани за неоторизиран достъп
- Как да се предпазите от истинските хакерски атаки
- Как да боравите с различни методи за криене и криптиране на информация
- Систематиката и методологията на етичното хакерство, стеганографията и атаки на стеганографията чрез стеганализ
- Различни видове зловреден код и контрамерки при атака с такива
- Подслушване на мрежови трафик, анализ на пакети, хакинг на безжични и мобилни мрежи и контрамерки
- Осъществяване на атаки от типа „социално инженерство“ и контрамерки
- Атаки над уеб сървъри, апликации, IDS, Firewalls и Honeypots, облачни ресурси и IoT устройства
- Mрежово сканиране и контрамерки за сканиране
Модулът е подходящ както за хора, активно занимаващи се с етично хакерство, мрежова сигурност или специалисти по киберсигурност, така и за хора без или с малък опит в тази сфера.
Какви са формите на обучение?
Имате възможност да се обучавате в онлайн форма на обучение:
- Онлайн: Можете да гледате лекциите и да се упражнявате в удобно за вас време. Ще имате пълен достъп до материалите от обучението за неограничен период от време, което ви позволява да надграждате знанията си с удобно за вас темпо.
Ще мога ли да се явя на изпити?
Имате възможност да заплатите и за явяване на изпити при следващи провеждания на курсовете.
Желаещите да се явят на изпит за определен курс ще получат официален сертификат от Софтуерния университет, ако получат оценка над Много добър (5).
Колко струва обучението в курса?
За модула се заплаща еднократна такса, включваща онлайн обучение в платформата на СофтУни. По желание може да заплатите и за възможност за явяване на изпит на всеки отделен курс при следващо провеждане, като за всеки изпит се заплаща отделна такса в размер на 20 лв.
Форма на обучение | Включва | Цена |
---|---|---|
Онлайн | Записване за курса
| 210 лв. |
Изпит на един курс | Записване за изпитна дата
| 20 лв. |
Васил Йорданов
Преподавател
Симеон Кърцелянски
Преподавател
Любомир Тулев
Преподавател
Специализира в откриването и използването на специфични решенията за случаите на киберпрестъпления, включващи лица, използващи TOR и други аномизиращи услуги. Добре подготвен в областта на компютърните, мобилните и интернет технологиите, OSINT, таргетирано намиране на хора и информация, прихващане на информация посредством Facebook социалната мрежа и т.н. Той редовно предоставяше обучения на полицейски служители, както и на Европол и Интерпол.
От 1 година е част от екипа на Аматас като експерт по предоставянето на решения за киберсигурност. Водещ експерт на компанията в сферата на Социалното инжинерство, Етичното хакерство и Лабораторията за Cyber Forensics. Сертифициран преподавател на международната организация EC Council, притежаващ CEH, CHFI, CEI и редица други сертификати в областта на киберсигурността и защитата на информацията.