Роботика за начинаещи
Събитието е вече изминало, но все още може да го гледаш на запис.
Всеки робот е оборудван със сензори, модули за контрол и комуникация, модули за захранване и механизми за изпълнение и взаимовръзка. Важна парадигма навлизаща в роботиката през последните години е самоконфирарето, самоасемблирането и самостоятелното учене на роботите. Най-новата тенденция в областта е разработването на многоагентни роботизирани системи.
Роботиката е вдъхновена от животинският свят. Поведението на много класове роботи е като това на пчелите или мравките. Често пъти дори малките образователни роботи се възприемат като техногенен хардуер. Важно е младите хора да познават тяхната анатомия и програмиране, защото след века на компютрите предстои ерата на роботите. Готови ли сте да посрещнете предизвикателството?
Семинарът е подходящ за хора желаещи да се запознаят със завладяващият свят на електрониката и програмирането в роботиката. Семинарът е за начинаещи. Ученици, студенти и възрастни, чието хоби е електрониката и микроконтролерите. Програмирането ще е за микроконтролер Arduino Uno Rev3, както и на езиците C++/C#.
Инж. Димитров е съорганизатор в Национална РобоЛига и преподавател в училище по роботика към STS Габрово. Той от дълги години се занимава професионално с промишлена роботика и програмиране на различни езици C#. Провел е заедно с инж. Денев множество национални школи по роботика. Автор на много иновации в областта на образователната роботика.
Инж. Денев е завършил магистратури в областтана електрониката и информатиката. Той е преподавал в различни български университети, колежи и училища. Същият е създал клуб по роботика към училището и е подготвил в областта на програмирането много млади хора. Хобито му е създаването на иновативни разработки в областта на интелигентните сгради, навигацията за роботи и промишлената роботика.
И двамата лектори имат богат опит като програмисти и проджект мениджъри в различни компании в страната. Интересите им са в областта на приложната физика, математиката, програмирането и роботиката.