Защо имаме бъгове в мисленето и как да станем по-умни
Събитието е вече изминало, но все още може да го гледаш на запис.
Знаете ли как точно работи вашето мислене и къде стават грешки без да разберете?
Какво знаете за явлението прайминг (бързо мислене) и как да го използвате правилно?
Знаете ли какво е гещалт, защо се движат светлините на коледните лампички и защо виждаме лица в скали, дървета, петна?
Виждали ли сте оптически илюзии и знаете ли как и защо действат?
Без да се навлиза в дълбочина в когнитивната психология или анатомията на висшата нервна дейност, ще бъдат разгледани 5 от 30-те често срещани грешки в мисленето, и ще се направи едно разбираемо обяснение на тези феномени при възприемането на света.
Изследвания са установили, че средно на ден човек лъже около 45 пъти. Това важи за общуването с околните, когато променяме леко истината, спестяваме информация и т.н. Много по-трудно е да се разбере колко често лъжем самите себе си, при това без да се усетим.
Няколко интересни демонстрации ще илюстрират процесите.
След лекцията на Илиян Георгиев – "Бъгове в мозъка" на 28 септември, и многото любопитни примери, които той представи, е време да повдигнем булото на тези мистерии по един достъпен и разбираем начин.
Станислав Инчовски се е знимавал с наука и социални изследвания, има научни публикации на няколко езика в областта на интелекта, методология при конструирането на знанието и социални предпоставки за проявяване на високата интелигентност. Основател на Академия за лични и социални умения - АЛСУ и един от основните лектори.
Води обучения по soft skills, общуване, убеждаване, презентиране и правилно мислене, базирани на провокацията, интерактивността и съчетаването на обучение със забавление.
Провел е десетки обучения, през които са преминали адвокати, архитекти, мениджъри, ИТ, QA, PR, търговци, предприемачи, журналисти, програмисти, артисти, студенти и мн. др.