"Софтуерният университет беше най-добрата алтернатива за мен - съвременно практическо обучение. Благодарение на него изградих и доста ценни приятелства!"
В нашата нова рубрика ще ви споделяме вдъхновяващи интервюта с едни от най-успешните ни курсисти като научите повече за тях - как са разбрали, че програмирането е в кръвта им, какво ги мотивира да се развиват, кои са били най-големите им трудности и други интересни въпроси. "В програмирането е важно човек да бъде мотивиран, да иска да се развива и да става все по-добър и по-добър!" Какво още сподели Димитър и как Софтуерния университет се е появил в най-подходящият момент, прочетете от следващите редове.
Здравей, Димитър! Можеш ли да се представиш с няколко думи за читателите на нашия блог?
Здравейте! Казвам си Димитър Лилов и съм на 26 години, от Пазарджик. Завършил съм Университета по хранителни технологии в гр. Пловдив. Занимавам се с програмиране от 3 години
Какво те привлече към програмирането?
От малък се интересувам от компютри. Бях на 16 години, когато започнах да се занимавам със CMS системи и така пуснах на домашния си компютър сайт за споделяне на снимки, в който с познати споделяхме снимките си. С течение на времето това хоби отмина, докато не разбрах за Софтуерния университет.
Какви програмни езици владееш и защо избра точно тях?
Завършил съм и C# професията на Софтуерния университет. Освен това знам JavaScript, малко Java и Python.
Как научи за Софтуерния университет?
За Софтуерния университет научих от едно интервю на Светлин Наков. Беше в много подходящ момент - излизах от университета, но завършвайки, осъзнах, че работата в лаборатория не е за мен и реших да пробвам нещо ново.
А защо го избра?
На пръв поглед, лично за мен беше най-добрата алтернатива. Бях решил да не подхождам с големи очаквания, а просто да пробвам и да видя как е. Определено останах приятно изненадан от съвременния начин на обучение в сравнение с това, предлагано от държавните университети.
В каква форма се обучаваш и защо избра именно нея?
Започнах през 2015 курса "Основи по програмирането" онлайн, но обучението и цялостната обстановка ми допаднаха и реших да продължа присъствено. Изградих доста добри приятелства тук.
Каква беше най-голямата трудност за теб по време на обучението ти в Софтуерния университет?
В самото начало ми беше най-трудно, докато се науча да мисля алгоритмично.
Жените или мъжете са по-добрите програмисти?
Не мисля, че полът има значение, ако човек е мотивиран и иска да се развива и да става все по-добър и по-добър.
Каква е настоящата ти работа, свързана ли е с програмирането?
В момента съм в процес на търсене на работа, за което кариерният център на Софтуерния университет ми помага доста.
Как се виждаш след 5 години в професионален план?
Надявам се натрупал още повече знания и умения.
И накрая - какво ще посъветваш всички бъдещи курсисти, на които им предстои да започнат обучение в Софтуерния университет?
Бих ги посъветвал да не се отказват, колкото и трудно да им се вижда в началото - всички сме минали по този път, а Софтуерният университет е мястото, където биха могли да научат много, най-вече да мислят логично и решават проблеми.
За още успешни истории, следете новата ни рубрика "Code to success"! Ако имате и вие вдъхновяваща история, която искате да споделите с нас, може да пишете на sonia@softuni.bg. A ако искате и вие да сте на мястото на нашите успешни курсисти, направете първата крачка като кандидатствате за безплатния курс Programming Basics от ТУК.