Какво трябва да знаете за науката "Електроника"?
Електрониката е наука за контролиране на електрическата енергия, която работи с електрически вериги. Те включват активни компоненти като транзистори, вакуумни тръби, диоди, интегрални схеми, оптоелектроника и сензори, както и пасивни електрически компоненти и интерконекторни технологии.
Обикновено електронните устройства съдържат вериги, състоящите основно или изключително от активни полупроводници, допълнени от пасивни елементи. Такава верига се нарича електронна верига.
Електрониката се използва широко при обработката на информация, телекомуникациите и звуковата обработка. Способността на електронните устройства да действат като превключватели е нещото, което прави дигиталната обработка на информация възможна.
Електрониката е клон от науката за електроенергия и електромеханика, които включват генериране, разпространение, съхранение на електрическа енергия и други. Споменатото разпределение е стартирано през 1906 г., когато с изобретяването на триода от Лий Ди Форест, става възможно усилването на слаби радио и аудио сигнали, чрез не-механично устройство. До 1950 г. този клон е бил наречен „радио технологии“ поради приложението си в теорията и проектирането на радио предаватели, радио приемници и вакуумни тръби.
Науката за електротехниката се дели на няколко различни клона, сред които са дигитална електротехника, микроелектроника, верижен дизайн, аналогова електротехника, интегрални схеми, оптоелектроника и др.
Ако искате да се запознаете с електрониката от самия строеж на веществата до принципите на работа и проектиране на завършени устройства и схеми, можете да запишете курса „Electronics Basics – май 2020“. Обучението е със засилена практическа насоченост, за да усвоявате бързо и ефективно всички нови знания и да имате възможността своевременно да ги прилагате в практиката.
Курсът покрива теми като - какво е електроенергия, откъде идва и къде отива токът, каква е разликата между прав и променлив ток. Ще ви запознае с работата на някои основни компоненти, като резистор, кондензатор, диоди, транзистори и други. Не пропускайте да се потопите в един необятен и интригуващ свят още днес! Очакваме ви!