Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Project Euler - интересен сайт със задачи по програмиране

Здравейте,

Не виждам начин да проверя дали е пускана информация за този сайт във форума. Ако не е, може да ви е интересно да го разгледате.

Трябва само да се регистрирате, след което имате достъп до задачите. Подредени са по трудност, като задачите на последните страници дори не мога да схвана, докато първите няколко са доста прости.

Пишете си програма на какъвто език желаете и след това въвеждате решението в сайта. Проверява се само отговорът, а не дали програмата ви работи правилно, така че има вероятност да сте намерили отговора случайно с неправилно направена програма.

Самите задачи са повече математически насочени, напр. в една от тях се иска да намерим произведението на три числа, чиито сбор е 1000, а самите числа са страни в правоъгълен триъгълник. Т.е. освен програмиране се искат и умения за решаване на математически проблеми.

Надявам се ще ви е полезно.

Тагове:
9
Общи приказки
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Братле, евала, че ти остава време за странични задачи. Аз за сега се мъча на по-трудните от домашното и нямам време за други неща! Разгледах сайта и е доста добър хубавото е, че се предполага, че по-малко решените задачи са по-трудни и можеш да се ориентираш за трудноста от началото. Не е даван до сега и аз лично ще си го запазя, ако някой ден случайно ми остане време :) 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имам все още предостатъчно време, защото изтървах сроковете при предишното записване и сега съм кандидат-кандидат-кандидат студент :) Започвам подготвителното ниво този месец.

Някои задачи не изискват програмиране. Днес реших една само с калкулатор. Повечето обаче само компютър може да ги сметне, а освен това се изискват две неща - да се построи теоретично решение, математически алгоритъм, след това да се напише код. Има задачи, при които и двете са лесни; има такива, при които знаеш как се решават, но е трудно да се напише програма за това; трети е трудно да измислиш как въобще да подходиш.

На който когато му остане време, мисля, че ще е полезно да се пробва докъде ще стигне.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.