Loading...
Flacko avatar Flacko 0 Точки

PHP MVC проблем със зареждане на CSS

Така,попадам на греда още в началото :D MVC-то си вика правилните контролери,методи и съответно view-та,като дадено view се зарежда на части : header, content и footer.В header-a слагам <link> тага,за да използвам css и стигам до 2 проблема:

1.Когато link тага изглежда така:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="public/stylesheets/home.css">

приложението се опитва да извика PublicController.php,при положение че би трябвало да вика контролери само когато работи с URI.

2.Когато link тага изглежда по този начин:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo CSS_PATH; ?>home.css">

(CSS_PATH е абсолютния път от C: до /stylesheets/ . За сега е deploy-нато само на xampp)

приложението изобщо не зарежда css файла?!

 

Много бих се радвал ако някой има решение на поне един от двата проблема.

Благодаря.

 

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End 20/06/2016 12:14:00
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
Best Answer

CSS Зареждането работи през HTTP а не по файловата система т.е. работи с URI. Все пак това е HTML, той работи на клиента, не на сървъра - нма как да знае какво има в C-то на сървъра. Така, че вторият подход е абсолютно грешен.

За първия подход - трябва htaccess да е добавил изключение за public папката. Иначе ще те изрутира.

1
20/06/2016 12:38:08
Flacko avatar Flacko 0 Точки

Бих запалил свещ в твоя чест, ако ми подскажеш как изглежда този exception.

EDIT:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/excluded-folder/.*$
0
20/06/2016 12:50:46
b_shopov avatar b_shopov 1 Точки

Здравей би ли изтрил линк тага за css, за да видиш дали няма да ти даде пак същия проблем. Тоест не мисля, че в css е грешката. Пробвай без стила да видиш какво ще получиш.

0
Flacko avatar Flacko 0 Точки

Ами ако го изтрия няма за какво да ми изкара грешка.Проблемът както колегата каза е,че приложението обработва href-а на css-а като заявка и търси съответния контролер,а не би трябвало.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.