Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

maggiea avatar maggiea 6 Точки

Анализ на пазарната среда - приемане на въпроси по темата от 20.06

Здравейте, тъй като има технически проблем с видеото в тази тема, моля прегледайте презентацията и пишете вашите въпроси тук. Ще се опитам да отговоря бързо на въпористе ви в тази тема.

Тагове:
0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Здравейте Маги,

 

Жалко за техническите неуредици. Не виждам презентацията да е качена, обаче. Освен това има и още едно объркване — не успяхме да довършим втората си лекция в частта за методологиите за процеса на производство на софтуер. Довършихме в рамките на третата ни лекция, след срещата със Светльо Наков. Тогава обаче, по план, трябваше да говорим за организация на Софтуерното производство. Мислех, че темата е изместена за понеделника, който има. Явно каквото е имало по организацията, сте го изговорила в Agile методологиите. Така ли е?

 

Поздрави,

Нели

0
maggiea avatar maggiea 6 Точки

По-скоро не я довършихме, тъй като следващите теми са много по-важни за правенето на бизнес план и разбирането на бизнеса. Темата за Agile  я споменавам по-скоро, но предлагам в края на курса ако ни остане време да се върнем към нея.

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Слушам повторението на обясненията Ви към презентацията, чийто запис се беше прецакал. Много благодаря! Съвсем съм си била права — доста важни неща казвате, да не говорим, че научих нещо и за Европейското първенство, и за "Правец" хахаха. 

Имам няколко въпроса от първата част на лекцията:

1. PESTLE анализ — нужната информация изисква компетентност по всеки от аспектите. Кой работи по тях и изобщо по анализа? Външни консултанти вероятно или поне с участието им?

2. Споменахте, че у нас много компании работят, без да им се налага да следят отчети и показатели. И моите впечатления са такива. Интересно ми е, как според Вас е възможно това, особено в "свободния" пазар и през 2016 г.?

Не е изключено след почивката да имам допълнителни въпроси, ще пиша пак, ако стане така.

0
Ifandieva avatar Ifandieva 71 Точки

Маги, видях презентацията към лекцията от 20 юни, в чийто запис е дефектен. Информацията в слайдовете е окей, но съм сигурна, че в 3-те часа на лекцията сте казала много повече и то съществени неща, а и самата тема е доста важна. 

Разбрах, че СофтУни планират да направят повторен запис с Вас, но е възможно и това да не се случи. Какви други възможности имам за наваксване? От една страна, някой колега може и да си е водил подробни бележки. Ако има такъв човек, ще бъда признателна, ако ми пише, за да мога да си направя копие. В противен случай имате ли някаква идея?

 

 

Поздрави,

Нели

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.