Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kiko144 avatar kiko144 795 Точки

[Technical Issue] Eclipse - Проблем с Eclipse и проверката на домашни!

Имам малък проблем! Преди малко си изтеглих едно домашно (за първи път) и като заредих проекта в Еклипс и се опитах да стартирам програмата ми изписва

"Could not find or load main class" Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил. Видях в нета, че не намира някакъв път, но не успях да схвана идеята.

Тагове:
1
Java Advanced
coaster avatar coaster 412 Точки

Вероятно е проблем с името на класа, в който се намира мейн метода - то трябва да е същото като името на .java файла. Съветвам да процедираш по следния начин (без да си играеш с импорт и т.н.)

1. Направи си нов проект, например Homeworks

2. Прави нов пекидж за всяко домашно, което проверяваш

3. С влачене си копираш .java файловете от папката src на изтегления архив с домашно

4. Просто трябва да въвеждаш ръчно името на пекиджа всеки път, например ако проверяваш домашно за четвърти път и пекиджа си го кръстил fourth, отгоре на всяка програма си пишеш package fourth;

Успех

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Не е това проблема. Домашното е качено като цял проект и съответно класовете са именувани като .java файловете.

0
dentia avatar dentia 362 Точки
А ти да видиш като сте писали 400+реда код за екипния проект и в последния момент ти изпищи така колко е забавно :Р Натисни на проекта в навигейшън бар-а, преди да го стартираш :)
1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
За жалост е нещо по-сложно .. не ми се получава :(
0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

при мен се случи нещо подобно, като правехме екипния проект (не знам дали е същия проблем). Като смених името на файла на проекта или Main класа и тръгна. Трябваше тези двете да са еднакви. Другото, което може да е да не са настроени ClassPath и затова да не може да ти зареди. И последното, което ми идва наум е да няма просто Main class в проекта на колегата, който го е правил.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Остава варианта с ClassPath .. , но как ? 

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Разгледай тук

на мен не ми се е налагало да го сетвам и не съм сигурен как точно става, но има разлика дали си на Уиндоус или Линукс.

0
venconi91 avatar venconi91 18 Точки

аз работя с netbeans и при мен става така но когато стартирам .java класа с десен бутон и run тогава се получава Мисля че е защото задачите са качени като класове и във всеки клас има main метод а с нормалното стартиране само 1 е по подразбиране. Можеш да пробваш и като копираш кода от това домашно което проверяваш и го стартираш в твой (експериментален) проект - да знам че е тъпо хамалско и не се прави така но бачка.

0
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Имам един допълнителен въпрос. Проблем ли е, ако домашните се качват като .jar. Дали ще има проблеми за хората, които ги проверяват или да си ги архивирам като на миналия курс (C#)?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Направи си ги в ZIP архив по разбираем начин. Jar файловете са по принцип за компилиранкод, не за сорс код.

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Имах същият проблем и много лесно се оправи: просто разирхивирах домашното в workspace. После се import-ва и load-ва без проблем.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.