Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartyL avatar MartyL 2 Точки

Най-добрият метод за учене за нечинаещи и др.въпроси.

Здравейте,

Аз съм един от онлайн учениците на Основи на програмирането Юли 2016 и съм напълно нечинаещ с програмиране.Вече имам малка основа,но пак ми е трудно да се отиентирам в конзолата.Имам затуднения с повечето задачи.Първите се справям добре , но след 6-7 не успявам да ги направя.Програмирането ми е наистина интересно и искам много да го науча.

1.Кой е най-добрият метод за учене на програмиране?

2.Знам ,че трябва да отделям по 2-3 часа на ден и да правя упражнения,но когато ги правя ,след време не знам какво вече да пиша в конзолата ,за да си направя упражнението.(Затруднявам се)

3.След като съм онлайн форма на обучение,мога ли да посещавам заниятията?Долкото знам,не може ,но един от менторите ми каза ,че може и се обърках.Бих искал да посетя един урок.

borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки
Best Answer

Най-добрият метод е да кодиш не по 2-3 часа, а трябва минимум по 7,8 часа на ден. Има много лекции, който са отворени за гледане, гледай тях и пиши домашните, качвай ги в https://judge.softuni.bg/  , Чети книгата на Наков - Основи на програмирането.http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/read-online/ Има я и в хартиен вариант на скромната цена от 10лв, можеш да си я вземеш от Софтуни. Аз лично си взех и трите книги който предлагат. Ако има места няма да те изгонят от лекцията може да отидеш някой път да видиш и там как е. Като се запънеш някъде пиши тук във форума за помощ и така. Ще успееш, продължавай напред по лекциите и учи и коди всеки ден!

Успех!

0
24/07/2016 20:03:28
MartyL avatar MartyL 2 Точки

Мерси много.

1
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Най-добрият метод е с лист хартия според мен :) Наков неслучайно подмята чат-пат в лекциите, че го учудва фактът, че хората не си носят тетрадки на изпитите. 

Аз днес откарах към 2 часа в решаване на Matrix Generator задачата от лекцията Arrays and Matrices Exercises. По принцип рядко вадя листовете и химикалката, 'щото съм мързеливец, но тази задача, ако не бях седнал да си напиша индексите и да си направя сметките, просто нямаше да я реша. Не и 'щото съм тъп (и ти не си, споко :) ), а защото работната ми памет не е (тук вече говоря за мозъка) на нивото на опитен програмист. Предполагам ти се е случвало докато измисляш някакъв алгоритъм буквално да забиеш / да забравиш докъде си - от чисто физиологична неприспособеност произлиза това и просто трябва време. Не се отказвай.

А, и да - ако се затрудняваш, вкарай 5-6 часа вместо 2-3. 

 

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.