Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

[Eкипен проект с JS - фотогалерия] Как точно да кача снимките в Kinvey?

Добро утро,

казусът е следния. Според документацията на Kinvey, трябва да се направи POST заявка към Kinvey. В respons-a получаваш "_uploadURL" на който да си качиш някакъв фаил. Този URL е в Google Cloud Storage. В документацията на KInvey пише " Next, extract the _uploadURL from the response body and upload the file by making a PUT request to this URL". Така, дотук всичко е ясно. Даден е линк към този Google Storage за подробности. От там става ясно че за PUT заявка към URL-a са необходими : screenshot

Та основния въпрос е този "Authorization" какъв е? 

И, изобщо, дали подходът ми за качване на снимки е правилен?

Тагове:
1
Софтуерни технологии 15/08/2016 10:24:46
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Може ли да ми кажеш как се регистрира в Google Cloud Storage понеже ми иска норем на кредитна карта.

Аз имам същият проблем като при теб понеже искам да направя да мога да качвам снимки.

П.С напиши ако си стигнал до някакво решение.

0
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

Още не съм се справил с този проблем, занимавам се с други неща и съм го оставил да отлежава.

0
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Извинявай за тъпия въпрос,но само при мен ли иска да имам валидна кредитна карта за да се регистрирам в Google cloud-a.

Никъде в документацията на кинви не намерих да работят с друг сторидж.

Има ли друг вариант за качване на снимки или трябва да се плати за да се ползва тоя google сторидж?

0
dead4y avatar dead4y 62 Точки

Недей се занимава със смотаното качване в kinvey. Направи 1 поле с Url, качи снимката на друго място и подай линка от новото място в кинви. После може да си я теглиш от Url-то. 

Ето няколко места на който можеш да качиш снимките:

https://ospry.io/

http://uploads.im/apidocs

https://www.flickr.com/services/api/

https://docs.google.com/document/d/16M3qaw27vgwuwXqExo0aIC0nni42OOuWu_OGvpYl7dE/pub (Imageshack)

2
21/08/2016 19:37:21
TeodorDimitrov89 avatar TeodorDimitrov89 264 Точки

Благодаря за отговора ще пробвам.

0
Innos avatar Innos 419 Точки

Скрийншота който си линкнал е за Bucket request-и, не за Object request-и, не е задължително да ти трябват всички header-и също. След POST заявка към blob/:appKey/ в Kinvey, в response-a ще получиш  _uploadURL и _requiredHeaders - те са за Google Cloud Storage-a. Пускаш PUT заявка към _uploadURL като трябва да добавиш всички header-и от _requiredHeaders към header-ите на заявката. След това с GET заявка към /blob/:appKey/:fileId(това _id го получаваш от POST заявката) трябва да получиш response с _downloadURL, което е реалния линк към файлът ти.

Аз обаче лично имах проблеми със Cross-Origin Resource Sharing-а затова ти препоръчвам да си свалиш от Kinvey HTML5 SDK то им, което ще ти спести доста главоболие. Препоръчвам ти също да погледнеш в API то как се прави publicly readable file, ако не си го видял вече.

Ето няколко screenshot-a:

POST
PUT
GET

1
22/08/2016 00:39:48
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

Привет,
пускам първоначалната POST заявка към Кинви, то ми връща следното: ЦЪК 
"_requiredHeaders" са празни, няма нищо? 
Съответно пускам PUT заявка към съответния "_uploadURL", само PUT, без никакви хедъри. И получавам това - ЦЪК 
От къде да ги взема тези Google secret key and signing method

0
22/08/2016 11:28:54
Innos avatar Innos 419 Точки

Линкни скрийншот/и със самата PUT заявка в браузъра, да се вижда RequestUrl то, header-ите, response header-ите. Доколкото виждам от скрийншота ти си объркал/мутирал Signature-a в заявката.

Signature
PUT

0
IvoArsov avatar IvoArsov 44 Точки

PUT request 
Не му подавам никакви хедъри, защото трябвало да се вземат от първоначалната POST заявка към Кинви, пък тя не ми връща никакви "_requiredHeaders" ( има скрииншот в предишния ми пост). Та, мисля си, дали не бъркам нещо в POST заявката, за да не ми връща правилен response?

0
22/08/2016 14:26:00
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.