Loading...
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Грешката ти е, че не назначаваш докторите преди приемането на пациентите.

0
30/08/2016 09:03:40
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Когато пациентите са по-малко от броя на лекарите, към прегледаните пациенти се прибавят броят на пациентите, а не на лекарите!
И съответно към броят на непрегледаните се прибавя 0, вместо отрицателно число. 

И аз допуснах тази грешка в началото..

Ето моето решение СЛЕД изпита :-) :
http://pastebin.com/wUYAAYxg

0
30/08/2016 09:11:22
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Когато докторите са равни на пациентите, няма значение дали ще прибави докторите или пациентите :)

Но да, по-четимо е ако добавя пациентите.

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Да, граничният случай работи и при двата варианта.
Но когато пациентите са по-малко изпълнявам друг блок.
Това ми се видя най-просто и лесно.... макар, че точно на тази задача изгубих 10 точки. :-)

Разбрал съм, че назначението на нов лекар зависи от резултата само от предните 2 дни...

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Местиш проверката за назначаване на доктори най--отгоре и редактираш ето така:

if ((i % 3 == 0) && (UntreatedPatients > TreatedPatients))
                    {
                        doctor++;
                    }

и ще получиш 100/100

Ето ти фикс на кода: http://pastebin.com/1itsVDR4

0
30/08/2016 09:34:50
SnaikBG avatar SnaikBG 1 Точки

След един бърз преглед това което ми направи впечатление е че броят доктори не ти се изчислява правилно, когато пробвах примера с шесте дни преди шестия ден броят на лекари ти остава 8 а вече трябва да е 9. Това най лесно се проверява като си преглеждаш промяната на променливите след въвеждането на всяко число. Това най лесно става като си ги изписваш Console.WriteLine(var); преди затварящата скоба на for цикалът.

0
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Благодаря.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.