Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Благоприятна среда за очите - HTML & CSS

Привет на всички.

Бих искал да споделя какво може да използвате за да не си натоварвате очите докато пишете на HTML & CSS. Аз лично използвам програмата Sublime Text 2 от около година, която изглежда по следния начин:

Link: http://s29.postimg.org/s7jsjcpfr/sublime.png

Това е безплатна програма за неограничено време, единственето нещо, което ще ви притеснява е от време да време да изкача прозорец, който ще ви пита дали искате да си платите лиценза.

Можете да я свалите от официалния сайт - http://www.sublimetext.com/2

Избирате следните две опции ако сте с Windows:

Windows - also available as a portable version

Windows 64 bit - also available as a portable version

След като инсталирате програмта отивате в Preferences > Color Scheme > Monokai

Програмата има невероятно много опции, които ако имате желание може да изпробвате, също така от голяма полза ще ви са snippets и build snippets в Tools.

12
Web Fundamentals - HTML5
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз лично възнамерявам да дам най-голям шанс на eclipse с aptana като плъгин. Така и така вече съм свикнал с eclipse, така и така на него(барабар с aptana-та) ще може да се работи с javascript и php, не ми се занимава постоянно да сменям средите за разработка и да инсталирам хиляда нови приложения.

 

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Едно бързо вметване и от мен. Гледам, коментарите се въртят около 2-3 IDE-та, нека не забравяме, DreamWeaver и Netbeans. Особено първото е много готино, има си и два изгледа за код, и за дизайн, в случая не ви трябва и браузер, защото в дизайн изгледа е live preview и се вижда като на браузер...Второто IDE има много добър autocomplete и дописва бързо и точно. Вярно е, че съм малко пристрастен, защото с тези съм работил, но като идея за начинаещи да ги разгледат и тях, изобщо не са лоши среди, на DW има и автоматични insert-и за таблици, всички тагове, бутони с валидация откъм страна на потребителя и др.

0
KostadinStefanov avatar KostadinStefanov 32 Точки

как пък ти хрумна DW ? - не е ли скъп и изключително тежък ?

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Наистина DW е платен. Също така беше ни споменато на лекцията, че той е по-скоро насочен към дизайнерите, които все пак не желаят да задълбават много много в кода. От тази гледна точка, Наков почти ни каза, че най-добре да пишем на Notepad++ :).

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Може и да се намери при желание, не е тежък, на 2,9GHz, 4GB RAM пали за 3-4 секунди...

Лаптопите ако си носим, там може да ползваме каквото искаме, само за стационарните ще се ползват free продукти...
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.