Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KrasiNedew avatar KrasiNedew 65 Точки

Стипендии за JS Core / DB Fundamentals?

Мой приятел ви пусна мейл относно стипендиите след tech module, но сте му отговорили, че стипендиантите вече са одобрени? Студенти сме от 1 година само с отлични оценки и една камара отворени курсове (пак с отлични резултати).
Не казвам, че е задължително да бъдем одобрени след като кандидатстваме, но по-старите студенти дори и не получихме възможност да го направим (както беше допреди tech module, с официален мейл тип "аз кандидатствам за стипендия с ей тва мотивационно писмо").
Каква е причината за това?

ПС: Задавам си въпроса във форума, понеже с мейл отнема минимум една седмица, а началото на модулите е близко.

2
Въпроси за SoftUni 13/09/2016 13:38:31
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Цитирам от мейла от info@softuni.bg 

Относно одобрението за стипендианти – вече са определени. 

Не знам дали е имало някаква процедура по избирането на стипендиантите и изобщо как са избрани защото аз не съм получил никакво уведомление например мейл или обаждане и следователно не съм имал шанс да участвам в избора, а оценките ми са повече от Отлични. Струва ми се, че не сме попаднали в определения списък и така не сме били прегледани изобщо за възможност за стипендия.

 

3
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравейте,

 

А получили ли сте писмо за промените в стипендиатската програма и създаването на стажантска програма? Може би там ще откриете отговори на въпросите как се кандидаства за стипендиант, възможно ли е, и евентуално ако не - как се кандидаства за стажантската програма.

 

Поздрави,

Иван

0
KrasiNedew avatar KrasiNedew 65 Точки

Получихме мейл в който само се обявява стажантска програма. Тези мейли ги получихме на 24 август и в прикачената информация за стипендиантската програма нямаше информация как да се кандидатства и пишеше цитирам: "Стипендиантите ще бъдат одобрени до 24 август", което вероятно е грешка понеже сме ги получили на същата дата.

EDIT: Пояснявам, че само моя мейл е от 24 август (очевидно изпратен по погрешка), а на съквартирантите ми са от 30 август (които най-вероятно също са сгрешени, понеже тогава все още не беше свършил tech module).

0
13/09/2016 15:39:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако не е имало такава информация, означава че вашата възможност е да кандидатствате като стажанти.

0
KrasiNedew avatar KrasiNedew 65 Точки

Добре де ние питаме каква е причината за това да нямаме възможност да бъдем стипендианти, при положение, че сме отлични студенти?

1
netherblood avatar netherblood 95 Точки

И аз имах същият проблем, не ми беше дадена възможност да кандидатствам дори за стипендия (с CV и мотивационно писмо).
Предполагам искат по-малко стипендианти и повече стажанти... Разочарован съм, но кандидатствах за стажант и това е положението.

0
13/09/2016 15:42:17
KrasiNedew avatar KrasiNedew 65 Точки

Не стига, че имаме дупка от началото на годината досега, която запълваме с какви ли не отворени курсове и преговора от tech module, а сега ще караме обучението си с 2 пъти по-бавно темпо, заради което ни се налага да записваме по 2-3 модула наведнъж (с надежда да ги изкараме преди следващата промяна), но поне да ни дадат възможност да си кандидатстваме за стипендия, след като покриваме изискванията, че и отгоре.
Като искат да не ни одобрят, важна е самата възможност да го направим, от която сме лишени.

0
13/09/2016 16:15:41
netherblood avatar netherblood 95 Точки

Аз тепърва влизам в университета и започвам Tech module-а, така че не съм толкова прецакан.
Наистина обаче съчувствам на вас от старата програма, защото се оказахте някак си пренебрегнати.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Паралелно със стажантската ни програма, СофтУни ще обяви и стипендианти, които ще бъдат класирани спрямо успех от обучението. С одобрените стипендианти ще се свържем до 2 септември (включително).

 Това е единственото нещо, което съм получил във връзка със стипендиантите. Без възможност за кандидатстване.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Подборът в този случая не беше с кандидатстване. Ние се свързвахме с хората с най-голям успех и им предлагахме да са стипендианти до запълване на бройката.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Тоест, "онче, бонче", докато свършат местата.. доста кофти за каръците, които са влагали усилия за да постигнат топ резултати и накрая не им се дава възможност, ама както и да е.. ще се преживее. surprise

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.