Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

CERBER avatar CERBER 1 Точки

Program and Basic: Password Guess and Equal Words упражнения с if и if else

Здравейте, 

Tези дни започнах дa си измислям задачи, за които смятам, че са по-практичекси насочени спрямо дигиталното ни ежедневие. 

Създадох програма за конзола при която входа е валидно потребителско име и парола, а изхода е приветствие за успешно влизане. 

Условята са следните: 

  1. Да няма значение дали потребителското име се изписва с малки или големи букви. 
  2. Независимо от това дали въведенто потребителско име е правилно или грешно Винаги да се изписва: "Здравейте " + user + "  Моля въведете парола!"
  3. При успешен вход да се изпише "Добре дошли в системата!" заедно с името на потребителя. 
  4. А при сгрешени потребителско име или парола да се изписва "Въведеното от Вас име или парола са грешни!", така че да не е ясно кои от двете (иемто или паролата) са въведени грешно. 
  5. Валидното потребителско име е: Антон (без значение дали е изписано с малки или големи символи) , а паролата е: pokemonGo

Проблемите, с който не мога да се справя, обаче се състоят в следното:

По точка 2. не успявам да изкарам поздрав спрямо точното име, което съм въвел. Например ако съм въвел "Andrey", ще ме поздрави с "andrey" а не с "Andrey" с главна първа буква, както е въведено в ReadLine.

По точка 3 е по същия начин - При поздрава с Добре дошли в системата , винаги името е изписано с малки букви, а не така както е въведено. 

Бихте ли ми помогнали за описаните два проблема?

Ето го и програмният код: pastebin.com/Qi6Lteeg

Благодаря предварително!

 

Тагове:
0
Programming Basics 18/09/2016 09:03:07
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Здравей, като прочиташ от конзолата името, не е нужно да запазваш стойноста с малки букви...ToLower(), използвай го само при проверката... :)

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

var user = Console.ReadLine().ToLower(); - Името ти винаги се прочита с малик букви, независимо как си го въвел.

var user = Console.ReadLine() - така ще се прочете както си го въвел.

0
16/09/2016 12:00:23
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.