Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tiapko avatar tiapko 31 Точки

Hands of cards - (Runtime error) 66/100

Здравейте,

 

Можете ли да ми прегледате кода и да ми дадете съвет, защото ми гърми на един от тестовете с (Runtime error), но не мога да разбера защо.

 

5.Hands of cards

You are given a sequence of people and for every person what cards he draws from the deck. The input will be separate lines in the format:

{personName}: {PT, PT, PT,… PT}

Where P (2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A) is the power of the card and T (S, H, D, C) is the type. The input ends when a "JOKER" is drawn. The name can contain any ASCII symbol except ':'. The input will always be valid and in the format described, there is no need to check it.

A single person cannot have more than one card with the same power and type, if he draws such a card he discards it. The people are playing with multiple decks. Each card has a value that is calculated by the power multiplied by the type. Powers 2 to 10 have the same value and J to A are 11 to 14. Types are mapped to multipliers the following way (S -> 4, H-> 3, D -> 2, C -> 1).

Finally print out the total value each player has in his hand in the format:

{personName}: {value}

Examples

Input

Output

Pesho: 2C, 4H, 9H, AS, QS

Slav: 3H, 10S, JC, KD, 5S, 10S

Peshoslav: QH, QC, QS, QD

Slav: 6H, 7S, KC, KD, 5S, 10C

Peshoslav: QH, QC, JS, JD, JC

Pesho: JD, JD, JD, JD, JD, JD

JOKER

Pesho: 167

Slav: 175

Peshoslav: 197

PasteBin:
http://pastebin.com/2QwDM7Ei

 

Judge:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/209#4

Тагове:
0
Programming Fundamentals
p.petrov90 avatar p.petrov90 7 Точки

Здравей,

Аз имам същия проблем. На мен ми гърми на тест №1. Какво ли не пробвах и всички отговори са точни. Ето го моето решение http://pastebin.com/JgKsirwx . Последно време постоянно и непрекъснато имам такива проблеми, всичко ми го смята точно на задачите и като го пусна в сайта гърми от някъде кодът. На една задача трябваше да сменя местата на елементи в array и аз го направих с копиране във временни променливи и получих резултата, който се искаше, но judge ми се скара, че съм направил някаква непростима грешка и ще свърши светът. После пробвах с for loop, излезе ми резултата, но judge пак не ми го искаше. Най-накрая го направих с list и ми го прие. Цялата тази работа не ми харесва. Имам чувството, че съм в училище и ако не съм написал нещо по начина, по който го мисли учителя, получавам лоша оценка въпреки че съм получил искания резултат. 

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Единственото, за което се сещам, е, че може да подават име, в което има интервал, и ти да се опитваш още в началото да го сплитнеш по този интервал, вместо чак по двете точки :  .

3
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Има логика. В условието са казали "The name can contain any ASCII symbol except ':'." 

0
p.petrov90 avatar p.petrov90 7 Точки

Много благодаря. Точно това беше проблемът. Първо трябва да го сплитна на ":", да взема името и после останалото на интервал и запетая. 

1
tiapko avatar tiapko 31 Точки

Благорадя ! Това беше. Също така последния тест е подаване само на JOKER.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.