Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Индивидуални уроци по програмиране: има ли интерес?

Колеги,

Планираме да пуснем нова услуга в СофтУни: индивидуални уроци по програмиране. Става въпрос за обучение с 1 студент и 1 обучител, с цел подготовка за изпити и наваксване на пропуснат материал.

Обучители ще бъдат топ студентите от СофтУни. Ще се плаща 20 лв. на час, от които 10 лв. отиват за обучителя и 10 лв. покриват организационни разходи.

Има ли интерес към идеята? Питам и от двете страни. Има ли навитаци да дават частни уроци? Има ли навитаци да ползват частни уроци, например да се готвят за изпити? Ценовата схема изглежда ли ОК? Дайте мнение, за да преценим как да дейстаме с този проект.

l.kikov avatar l.kikov 10 Точки

Когато идвах за C# Basics - поради разписанието на автобусите и часа на лекциите, се налагаше да пристигам по-рано, и съответно след лекции да бързам обратно към автобуса. За хората, които пътуват ще е доста удобно да има такъв учител, понеже след лекции много малко от пътуващите остават, за да решават задачи и съответно да задават въпроси, поне за мен и за някои от колегите, с които пътувахме беше така. Що се отнася до това кой може да бъде обучител - ми не е задължително само тези, които имат оценка отличен(6), да могат да обучават. Може да се направи тест, който да изисква някакви basic skills за преподаване по предмета и всеки, който желае, да може да се пробва за обучаващ. Това, че влизам с добър(4) не означава, че в края на курса не мога да изляза с отличен(6) или със слаб(2). Що се отнася до бонус точките - всеки обучаващ може да взима определен брой точки взависимост от това каква оценка на изпита е изкарал съответния обучаван и т.н. Идеята е страхотна, защото може хората, които напредват малко по-бавно с материала или по-трудно го смилат, да имат някаква помощ, за да не изостават от колегите си, които по-лесно възприемат. И т.н.

 

0
SimeonSimeonov avatar SimeonSimeonov 77 Точки

Аз съм твърдо за,чесно казано дори и да не стане и да не се използва услугата много не виждам лошо поне да се пробва.
Иначе цената от 20лв на час може да се види в множко на някой хора,за това искам да предложа да има възмоност и за групови частни уроци(например 3,4,5 човека заедно да съберат 20лв и да работят със лектор,имам познати които точно от така услуга биха се възползвали).

 

EDIT:Така като гледам има доста мераклии да обучават,затова ще предложа дори да има опция за доброволни безплатни частни уроци(учителска благотворителност така да се каже :P )

0
12/12/2014 12:34:26
Pavche avatar Pavche 12 Точки

Здравей Светлине,

За човек, който живее в чужбина, има семейство, работи като системен администратор,
има ГОЛЯМО желание да се завърне към програмирането, това е уникална възможност.

Може да се направи малък индивидуален курс 12х 20 лв. (обичам това число)
По-лесно се заплаща наведнъж от чужбина.

Добре е лекторът и обучаващият да се договорят за плана на обучение.
Друг вариант е темите да бъдат предварително приготвени, а обучаващият да си избира.

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Здравей. Ако искаш се свържи с мен, чрез фейсбук и може да обсъдим евентуални уроци, ако имаш интерес.

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Аз също искам частни уроци, ако е възможно, защото се прибирам в БГ началото на април и чета тонове материали и става някаква пълна боза и не знам дали ще съм подготвен за изпита.А имам желание и стимул да се специализирам в тази насока.В курса за начинаещи съм и се готвя за изпит :)Или просто да се насоча кое след кое следва.Но ако мога да си платя и да взимам частни уроци, ме устройва идеално варианта.

0
tutzy.fts avatar tutzy.fts 2 Точки

Здравейте, идеята е  повече от чудесна. Лично имам нужда някой да ми пообесни индивидуално, така ми е по-лесно и схващам значително доста по-бързо отколкото да се ровя по сайтовете и да гледам видео (не че не са от полза, но...). та конкретно как мога да се възползвам от "доброволците" или ако се организират coffe workshops в университетското кафене споделете. laughing

1
Lills avatar Lills 19 Точки

Силно подкрепям всякакъв вид извънкласни дейности. Имам огромно желание и макар, че съм C# Basics идеята ми е да ги разбера наистина нещата на 100%, защото ми харесва и е интересно. Смятам, че ако има такива допълнителни часове ще е само плюс, защото за мен идеята е не само да мина изпита, ами да положа много сериозни основи. Аз обаче не успях да се ориентирам, има ли някъде обявени такива часове или програма, или колеги, към които да се обърнем, в случай на нужда? :)

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Колеги, имам интерес от частни уроци по Angular JS. Става дума за няколко интензивни урока до неделя и помощ при проекта. Моля, ако някой има интерес, да се свърже с мен. Фейсбук акаунтът ми е в профила.

1
28/05/2015 11:02:33
bibitsch avatar bibitsch 1 Точки

Здравейте, имам интерес от индивидуални уроци по С++. Става въпрос за дете -  "влюбена в информатиката". За съжаление аз не мога да и помагам. В училище има школа, която обаче не е достатъчна - повечко деца, ограничено време и т.н. SKYPE може би е удачен вариант. Ако някой проявява интерес да помагне - нека ми пише.

0
GCStefanov avatar GCStefanov 1 Точки

Аз съм навит да ползвам индивидуални уроци , само незнам как ще стане след като а не съм в БГ , а незнам дали се предлага услугата онлайн . Ако мога да се възползвамс удоволствие бих започнал.

0
Sky.W avatar Sky.W 1 Точки

Здравейте, имам нужда от помощ... трябва да навляза в дебрите на JS... и опредлено имам нужда от допълнителни уроци. Ако има някой от Варна който е готов да помага... ще замоля да ми пише на мейла и там ще се доразберем и за подробностите. nikolov87@yahoo.com, 0879925739, може и през Viber. Благодаря предварително. 

0
GCStefanov avatar GCStefanov 1 Точки

Аз съм един от нуждаещите се за частни уроци 

1
14/01/2016 16:44:00
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.