Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Алкохолът в учебните зали и ще се превърне ли СофтУни в кръчма?

Лично аз няколко пъти съм ставал свидетел на подобни сцени и се чудя дали това е нормално за една институция, академия, университет или както искайте го наричайте. Ако видя подобно нещо от студент в най-първите лекции на programming basics, някак си бих го разбрал, но от квестор/помощник/асистент, които в момента (най-вероятно) е на работа и му се плаща и то ПО ВРЕМЕ НА ИЗПИТ...

Седи си въпросния човек с биричката, на лафче, по време на същия този изпит (ДБ) и на всичкото отгоре демонстрира подигравателно отношение към човек (при нужда от помощ) платил ~200 лв за да се яви на изпит... ЧЕСТНО ЛИ!?

След тази случка в главата ми се върти нещо.

Дали наистина има нужда да ангажирате такива хора  за изпити - пие по време на работа и не ти помога, ако имаш нужда от помощ (не говоря за изпитни задачи)? Според мен такова поведение автоматично обезсмисля 6те часа присъствие в залата (тъкмо ще може да се намали и цената за изпит-а ;) ) и оронва престижа на самата академия като такава. 

Супер много ме кефи цялата идея зад софт уни но точно такъв тип свободия е доста отблъскваща! Помислете по въпроса, има академия и за деца!

Тагове:
16
Въпроси за SoftUni 17/10/2016 10:34:11
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Мисля, че преувеличавате. След като прочетох темата разбрах, че и в останалите две зали, не се е пило алкохол и в моята също не е. Ама то бирата не е алкохол, дори и да са пийнали, в което се съмнявам, това са били една две бири макс, не повече. Някой беше ли спрян да пие бира от нас студентите, на кой какво му сака на душата да пие. Съсредоточете се в кодене, а не в такива безсмислени теми като тази. От тази тема нищо не може да се научи, само да има разногласия помежду ни. За скриване е от модератор.

0
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Ivaylo.Goranov е бил в code ground, ibosev в Inspiration, аз бях в Open Source. Явно и тримата сме на мнение, че квесторите бяха окей. Малко по-шумно от обикновено, но напълно разбираемо предвид обстоятелствата. 

Дефинирай "подигравателно отношение". Веднъж бях на първи терминал на летището, някой ме попита коя сграда е на митницата. Отговорих "Тази, на която отгоре с големи букви пише МИТНИЦА". На втора задача (insert) judge ми каза, че нарушавам foreign key constraint по таблица Х. Веднага разбрах, че данните не са въведени и трябва да взема и инсъртите от скелета. Грешката в автоматизираната система беше достатъчно описателна. Ако аз съм квестор и ме попиташ "от 15 минути ми дава тази грешка, какво да правя" най-вероятно ще ти отговоря "очевидно нарушаваш foreign key constraint". Това за някои влиза в критериите за "подигравателно отношение", за мен влиза в критериите на "огледай се около себе си и разбери какво се случва на база достатъчната информация, до която имаш достъп".

8
17/10/2016 22:59:07
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Няма лошо в Биричката,.... нека си джуркат laugh Но да не прекаляват,  че ще има рязко стопляне на затвратните пространства laughlaugh

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.