Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Алкохолът в учебните зали и ще се превърне ли СофтУни в кръчма?

Лично аз няколко пъти съм ставал свидетел на подобни сцени и се чудя дали това е нормално за една институция, академия, университет или както искайте го наричайте. Ако видя подобно нещо от студент в най-първите лекции на programming basics, някак си бих го разбрал, но от квестор/помощник/асистент, които в момента (най-вероятно) е на работа и му се плаща и то ПО ВРЕМЕ НА ИЗПИТ...

Седи си въпросния човек с биричката, на лафче, по време на същия този изпит (ДБ) и на всичкото отгоре демонстрира подигравателно отношение към човек (при нужда от помощ) платил ~200 лв за да се яви на изпит... ЧЕСТНО ЛИ!?

След тази случка в главата ми се върти нещо.

Дали наистина има нужда да ангажирате такива хора  за изпити - пие по време на работа и не ти помога, ако имаш нужда от помощ (не говоря за изпитни задачи)? Според мен такова поведение автоматично обезсмисля 6те часа присъствие в залата (тъкмо ще може да се намали и цената за изпит-а ;) ) и оронва престижа на самата академия като такава. 

Супер много ме кефи цялата идея зад софт уни но точно такъв тип свободия е доста отблъскваща! Помислете по въпроса, има академия и за деца!

Тагове:
16
Въпроси за SoftUni 17/10/2016 10:34:11
torosov avatar torosov -4 Точки

Напълно съм съгласен

-7
lengarski avatar lengarski 42 Точки

Изненадва те че в университетите се пие ?

При условие че в университетите в които съм бил се продава алколох във сички заведения в тях и около тях, не ме изненадва че и квесторите пият.  Този проблем с алкохола в университетите винаги ще го има защото както студентите така и преподаватели и квестори мислят "е то бирата алкохол ли е". 

 

 

 

-11
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Не, в този случай ме изненадва свободията. И то не в кръчмата отпред или в бара, а по време на изпит, до човек, който е на изпит и си е платил не малка сума пари. В този случай ме изненадва... 

1
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

На мен пък ми харесва, че обстановката не е строго академична. Чувствам се много по - уютно когато и аз и преподавателя сме отпуснати и ни е комфортно. Ученето е приятно занимание, не виждам нищо лошо да се комбинира с дрго приятно занимание.  Разбира се не става въпрос за напиване...

Иначе познай колко слушам преподавателите в университета (ТУ) които ме гледат отгоре и не дават да пиеш едно кафе доакто си на лекция...

13
17/10/2016 11:17:52
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

 Според мен не бирата е проблема, а по-скоро другото, което каза OP:


 ...и на всичкото отгоре демонстрира подигравателно отношение към човек (при нужда от помощ) ...

12
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Проблемът не е в пиенето, а в шума. Все пак е изпит.

3
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Честно казано колегите вдигат повече шум от 1-2 човека лектори. По принцип съм със слушалки, но когато ги махах (на тоя изпит особено) се чуваха съвсем спокойни, на висок глас обсъждания кое как се прави. Някак си се обезсмисли забраната за позлване на онлай нметоди за комуникиране ;Д

3
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

@b.yordanov, софтуерната индустрия не е позната с добрия си етикет, а напротив. Бунтарството е част от нея и смятам за абсолютно нормално, особено в една такава по-освободена среда като на СофтУни, човек да си отвори бира. На който не му харесва ще му е трудно да свикне и в работна среда на програмисти-ветерани

А за децата - по коняче и кубинска пура на калпак :)

1
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Може би трябваше да прочетеш по-внимателно, виж msmilkoff какво написа, за това е цялата патардия :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Де, неизпълнението на задължението на квестор без значение дали пие бира или не, е проблем.

За вчерашния изпит предполагам, че дори квесторите са се почувствали безпомощни спрямо ситуацията и са вдигнали ръце. Което също не е много ОК, но мога да ги разбера.

Хубаво е да ни пишете все пак кои са тези хора, за да си вадим и нашите заключения. Може би не публично все пак :)

13
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Къде да пиша? Тук не открих лични съобщения.

-3
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

info@softuni.bg е добър избор в такива случаи. 

2
jivako000 avatar jivako000 296 Точки

Преди около месец бях пуснал предложение за изпращане на лични съобщения в сайта! Биха били от полза в такива случаи. Така ще е много по - лесно да комуникираме, в случай, че искаме да напишем нещо на определен човек! smiley

1
Ivaylo.Goranov avatar Ivaylo.Goranov 68 Точки

Не знам кого в частност си решил да оцвъкваш на info@ала-бала, не знам и в коя зала си бил, но бих те посъветвал (понеже така или иначе си направил въпроса публичен) да вземеш предвид факта, че за срива на джъджа квесторите едва ли имаха вина. Представи си на теб да ти се изсипе една тумба народ да се оплаква за това, без да имаш вина. И аз, ако бях на мястото на квесторите, щях да ударя някоя-друга биричка за успокоение на нервите. Аз лично бях в code ground. Квесторите бяга на ниво там. Питах ги по въпроси, свързани с условията на задачите. Отговаряха ми съвсем адекватно.

3
GallinaSt avatar GallinaSt 2 Точки

Доколкото разбирам, проблемите с Judge не са единичен случай на изпит. Като знаеш, че средата ти не издържа, не правиш изпит с 200-300 човека едновременно :) На мен лично не ми пречеше това, че квесторите си пийваха, защото да - бяха отзивчиви и помагаха, когато ги извикаш. Шума в залата, липсата на кислород още при влизане в 16ч... бяха доста по-дразнещи. 

1
SvetlinStoyanov avatar SvetlinStoyanov 0 Точки

Напълно те подкрепям относно шума в залата. Нямам против квесторите да пият бира стига да следят за реда и тишината по време на изпит.

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Точно за това е цялото нещо.

Плащаш 200 лв за даден курс, на който спираш ходиш присъствено, защото през повечето време е г/д анархия, явяваш се на изпит, питаш нещо човек, който е там точно за да го питаш, изсмива ти се в лицето и така... иначе за биричка няма ядове. Не знам колко пъти трябва да го напиша... Поне 4-5 човека разбраха за какво иде реч.

1
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Искам да се намеся и аз в дискусията.

Първо, не употребявам алкохол, просто защото не ми харесва. Но нямам нищо против хората, които пият, стига да не пречи на околните. Не съм видял пиян квестор никога, но пък често съм виждал пиещи бира. И какво лошо има в това? 

Аз бях в Inspiration lab залата и трябва да изразя възхищението си от квестора (1 брой квестор!), който очевидно никой не го слушаше, когато обявяваше нещо на микрофона и после идваха всички да му задават един и същи въпрос. Та, въпросния човек, очевидно беше въоръжен с огромно търпение и с усмивка отговаряше на всички без да дава принаци на раздразнение. Извинявайте, ама ако през 2 минути идва някой да ме пита едно и също нещо (което вече съм разяснил на високоговорителите), сигурно щях да му изпусна края. Та, бира ли няма да пие? Водка трябваше в тази ситуация.

 

11
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

@b.yordanov 

1) Не е редно да има пренебрежително отношение от квестор към ученик, прав си. 

2) Хубаво е да се освободиш от робското мислене и да си поставяш по-малко ограничения. Когато си на работа, ти не си роб, също и квесторите. СофтУни е частна академия. Пиенето на една бира не пречи на никого.

4
17/10/2016 14:36:37
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

@Ivaylo.Goranov - не говоря за сриването на системата

@WifiAvivi - става въпрос за съвкупност от определени неща в определен момент(явно не много подходящ). Как разбра, че мисленете ми е робско - не знам. Много съм далеч от мнението алкохолът да е забранен и да се ходи с униформи и всякакви такива щуротии :) Ако ще и цигара да запалят до мен, пак не ми пречи. 

Патардията е за това, че човек, който е там за да ти помогне в случай на нужда, ти питаш го нещо а той ти се подиграва в лицето. Ето това не разбирам.

-1
George221b avatar George221b 64 Точки

Аз само искам да вметна, че заглавието, което си написал е много добро. Едно от тези заглавия е, което като го прочетеш, неможеш да подминеш. Като заглавията от по новините.
Относно въпроса, аз досега на лоши квестори не съм попадал. Най-лошото у един квестор може да е " демонстрира подигравателно отношение към човек ".

2
b0krustev avatar b0krustev 10 Точки

Може ли някой да дефинира какво точно е "подигравателно" отношение, защото мисля, че преценката за това явление е строго индивидуална...

4
17/10/2016 19:19:45
Kristianchooy avatar Kristianchooy 59 Точки

Не мисля че това с алкохола е голям проблем , стига да не е крайна фаза на напиване разбира се ... това е хубавото на софтуни, че човек се чувства свободен там,ела в техническия да видиш като не ти дават и вода да вкараш в залата как е .. все едно си в затвора :Д

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.