Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kukuti avatar kukuti 10 Точки

AMD vs Intel

Здравейте, искам да попитам AMD или Intel процесорите са по-добри за програмиране? Какви са + и - им, и кои модели бихте пропоръчали за програмиране?

Тагове:
0
Хардуер
vancho avatar vancho 430 Точки

Какво значение има с какъв процесор ще си. И с AMD и с Intel е все тая. Аз съм фен на AMD и предпочитам AMD.

-1
31/10/2016 13:30:50
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Всеки си има предпочитания - Аз например съм фен на Intel и Lenovo, за програмиране може да вземеш нещо с 

Intel двуядрен или 4-ядрен процесор, i-поколение поне 3-4GB Rам и със сигурност е по-добре да е със SSD, а не със обикновен харддиск, с което многократно ще си увеличиш производителността на лаптопа.

0
31/10/2016 13:28:57
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Някакси powerful ми звучи лепенката "INTEL INSIDE". Относно RAM паметта, според мен 8 ГБ и нагоре, 2016 сме :) С SSD или без, и в двата случая няма да имаш проблем, освен ако не искаш да "цепиш" секундата.

0
George221b avatar George221b 64 Точки

SSD не е за цепене на секунда. Използвал съм лаптоп със SSD и без, никакви секунди не се цепят, а минути. Наистина разликата е огромна. Казваш, че сме 2016 и предпочиташ 8 ГБ рам, а твърдиш, че ССД не е нужно?

1
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Казвам, че не е задължително. Много правят сериозни проложения без да използват ССД, не съм чул някой да се е оплакал. На теб лично с какво ССД-то ти помага в разработката на софтуер, освен да ти зареди ИДЕ-то малко по-бързо?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.