Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cybera avatar cybera 1 Точки

Проблем с инсталирането на Visual Studio на сравнително скоро преинсталиран компютър.

Тука съм качил 2 снимки.

http://imgur.com/a/Mtner

Първата показва резултата като направя стандартна инсталация на този компютър, а втората резултата като се опитам да пусна програмата с така завършилият сетъп. Някой има ли идея какво трябва да направя за да успея да подкарам Visual Studio на този компютър.

 

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics 05/12/2016 18:31:18
SouRCe avatar SouRCe 1 Точки

Не може да се инсталира, защото има липсващ dll файл на компютъра Ви!

Трябва да го изтеглите от интернет като напишете името в Google и от някой сайт го свалете.

След това разархивирайте и го копирайте в системната папка C:\Windows\System32.

Това би трябвало да оправи проблема!

След като изпълните това, трябва да се рестартира компютъра, за да може да има ефект и чак тогава да се инсталира програмата.

0
05/12/2016 18:42:22
cybera avatar cybera 1 Точки

От текста в съобщението излиза че този файл би трябвало да се инсталира при инсталирането на програмата, няколко неща по-някаква причина не се инсталират успешно обаче и не чаткам защо.

Пробвах вече да инсталирам 2те неща, които намирам на страницата на Майкрософт като търся за този dll файл. Единия само сканира и нищо не прави, а другия дава грешка при инсталация fatal error, contact system administrator.

0
05/12/2016 19:09:58
SouRCe avatar SouRCe 1 Точки

Направи ли това, което ти казах? Сложи ли следния dll файл, който е изписан на снимката в директорията, която ти посочих.

Винаги, когато съм имал такава грешка съм правил, това, което посочих. Свалям файла и го разархивирам в C:\Windows\System32. Ако не се получава по този начин може да напишеш грешката в интернет и да потърсиш информация, защо се получава тази грешка и съответно как да я оправиш.

Ще проверя и аз, за да съм сигурен дали има някаква информация.

0
SouRCe avatar SouRCe 1 Точки

Току-що видях, че има две грешки. При първата, която си посочил, когато аз инсталирах преди няколко месеца Microsoft Visual Studio, накрая ми даде тази грешка с елементи, които не могат да се инсталират.

Мисля, че това не е фатално, но може да доведе до липсващи функции в софтуера, а като имаме напредвид колко е голям едва ли ще е чак такъв проблем, но все пак ще намеря и на това решение и ще се опитам да го поставя тук.

 

0
skinwalker avatar skinwalker 21 Точки

Windows Update е решението

0
cybera avatar cybera 1 Точки

Windows update е пуснат да се ъпдейтва автоматични, и отгоре на това го пуснах ръчно да търси ъпдейти и от 20 минути нищо не е намерил нищо. Супер странен комп, ще зема да го преинсталирам накрая.

0
skinwalker avatar skinwalker 21 Точки

Спри Windows Updates Service, можеш да го направиш през конзолата - >
 net stоp wuauserv

След това изтегли този update

32 bit

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53335

или 64 bit

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53332

Пусни го и след като се изтегли пробвай отново да пуснеш Windows Updates, би трябвало да ги намери за 5-10 минути, щом се изтеглят можеш да инсталираш Visual Studio.

Ако този update, който ти пратих също отнема вечно да го намери ще трябва отново да влезеш в конзолата и да напишеш :

 net stоp wuauserv

@ECHO OFF
SETLOCAL ENABLEEXTENSIONS ENABLEDELAYEDEXPANSION
FOR /R "%~dp0" %%A IN (*Windows6.1-KB*.MSU) DO (
        CALL :SUB %%~nA        
    ECHO= Installing KB!KB_NUM!        
    >NUL net stop wuauserv
    WUSA "%%A" /quiet /norestart)
ECHO= == Press any key to close the Window ==
>NUL PAUSE

GOTO :EOF

:SUB

SET "KB_NUM=%*"
FOR /F "DELIMS=-" %%B IN ("%KB_NUM:*-KB=%") DO SET "KB_NUM=%%B"

 

0
05/12/2016 21:01:47
cybera avatar cybera 1 Точки

 net stоp wuauserv ми казва access denied.

свалям го този ъпдейт пускам го казва ми че не е applicable. сверявам версията на компа уиндоус 7 x64bit си е.

След това го пуснах да търси за ъпдейти и пуснах сваления файл пак. И двете си търсят (не даде грешка файла веднага) и ще видим дали ще намерят нещо.

Тоя код долу и него ли имаше предвид да пусна през cmd-to?

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Здравей,

VS2015 на win 7 няма да се получи! Имах същите проблеми и тук ще ти споделя алгоритъма, който ако го следваш ще си решиш проблема с най-малко загуба на време от тук на сетне.

1. Избираш си един от 2-та уиндоуса 

1.1 уиндоус 8.1 - по-малък от уин7, по-бавно върви, лага на моменти, но при него има повече съвместими драйвери от уин 7

сравнен с уин 10. Подходящ за малко по-стари машини. Преди да инсталнеш vs2015 инсталваш .NetFramework 4.5 или по-горния от него.  След това са ти нужни оптимизационни програми, за да забързаш апликациите на уиндоуса (иначе VS 2015 ще ти тръгва с бая закъснение всеки път!) Уин 8 мениджър инсталваш и пускаш  1ClickCleaner и първоначална оптимизация да ти направи. Конфигурираш си виртуалната памет да ти е равна на физическата, защото тогава апликациите вървят най-бързо (правиш го само ако имаш поне 3GB RAM) След това инсталваш и  пускаш един професионален дефрагментатор като Raxco PerfectDisk Professional Bussines v13.0 Build 843 Final (от някой тракер ще намериш). Ако не ти харесва липсата на старт меню си инсталваш една програмка писана от българин, която ти връща старта на същото място със същите функции наречена Classic Shell 3.6.7 Final. След тези стъпки пускаш да се инсталва VS2015(след като инсталнеш.NetFramework 4.5  оптимизационните програми може да ги пропуснеш ако харда ти е SSD, в противен случаи мн. бавно ще ти върви VS2015). За съжаление инсталацията протича сравнително бавно на VS2015 ако не си на SSD - около 4 часа. След като приключи инсталацията пускаш PerfectDisk Professional поне 5 пъти на SmartDefrag и 5 пъти на ConsolidateFreeSpace. По този начи ще си осигуриш максимално бързо стартиране и работа (за твоята машина) на VS2015.

2.уиндоус 10. По-красив, по-лек от уиндоус 8, но за по-стари машини липсват добре написани драйвери или просто липсват такива въобще.

Желая ти успех, а ако има неясноти пиши!

-1
vancho avatar vancho 430 Точки

Ами Windows 8.1 напротив по-бързо върви от 7-цата и е с архитектура на 10-ката. По-стари машини...Глупости...за невежи..да. Аз лично препоръчвам 8.1. за хора които са на Windows.

0
06/12/2016 15:47:46
konstantin_mih avatar konstantin_mih 3 Точки

Проблема е свързан с update на KB2999226 (това са keywords за ucrt, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll) https://support.microsoft.com/en-us/kb/2999226 Windows (Universal CRT), който е част от Visual C++ Redistibutable Visual Studio 2015 failed to install. Инсталидрай Windows Update-та. Отиди до Control Panel - Windows Update. След update-та рестартирай компютър си. Най-важната част е да инсталираш новата версия на 

For Windows 64-bit
Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2017 (64-bit)
For Windows 32-bit
Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2017 (32-bit) 

-1
vanina avatar vanina 1 Точки

cybera намери ли решение на проблема ,аз съм с този проблем от 6.12 ,пробвах вариантите които са описани но не се получава

 

0
vanina avatar vanina 1 Точки

Успях да си инсталирам VS ,не съм сигурна кое от всичко което инсталирах помогна ,но свалих си ddl файла и го разархивирах в System32 ,другото е свалих ъпдейта за Windows 7, но според мен трябва да бъде точно версия VS C++ 2015 Redistributable x64 14.0.24210 за повече инфо виж:https://softuni.bg/forum/13048/visual-studio-problem-erorr 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.