Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zontak avatar zontak 457 Точки

Ето и моите решения ;) Цък

7
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Браво, добре си се справил, само едното зъбче на Студента от софтуни можеш да си оправиш и другото нещо което е, в домашното на 1-ва задача пише "Button images and flag images must be linked through the CSS file.", a ти си ги линкнал от HTML-a
4
Nicky89 avatar Nicky89 15 Точки

Здравейте,

Откъде взехте бутоните?

0
Fundamentalen avatar Fundamentalen 133 Точки

Изрежи ги със snipping tool или някой друг интрумент.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Бутоните не са картинки, а обикновени бутони с бордър радиус. Ако са disabled са червени, a ако са enabled са червени.

6
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Цял ден се опитвам да направя първа задача със 100% accuracy и почти успявам, но нещо все се прецаква. Оправям едно, 3 други неща се прецакват ... laughing Ето докъде съм стигнал: ЦЪК. Някой ако има предложения как да го дооправя, да пише! 

P.S. Ако оставя шрифта и на Босна на 22 (както е на останалите държави) се бъгва и флагът се омазва. Затова е 21.
0
coaster avatar coaster 412 Точки

Като начало можеш да добавиш още едно правило за флагчетата в трета колона - сега горния маргин ти е 10пкс и флаговете слизат малко по-надолу от надписа. Шрифтът за Босна може да остане 22пкс, ако намалиш левия маргин само с 1пкс - от 6 -> 5 и нямаш проблеми.

table tr td:nth-child(3) div.flags {

    margin-top: 5px;

    margin-left: 5px;

}

Width на активните селекти може да го оправиш на 45пкс, не че е голяма работа, ама нали искаш да е максимално точно :) Height на цялата таблица може да го намалиш малко, например да е 420, за да не ти остава празно пространство под последния ред. Можеш и да добавиш форма в цялата работа, за да стане още по-красиво и да ти работят бутончетата ВЕТ.

Абе нали не звуча като стар професор... Надявам се, че не xD Успех!

2
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Напротив - благодаря много! Градивна критика винаги е добре дошла! smile Като се прибера ще го дооправя.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Всички домашни се пишат на Tahoma, a флагчетата ги правих с абсолютно позициониране.
3
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Здравейте и от мен!

Първа задача - World-Cup-Brazil   demo - code

Интересното в нея са флакчетата. Как да се сложат с CSS?
Прочетох за едно интересно приложение на :before  и  :after, което приложих в задачата. Може да е интересно и на вас.
Ето и линка към статията: цък

Ето го и моя  SoftUni Student.  demo - code

 

Дано съм ви бил полезен.

6
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Едно криво човече и от мен: WEB + HTML + CSS

Използвал съм малко по-различни приоми от колегата ZvetanIG. Ето и един много полезен линк, от който аз лично "научих" position-ите и float-овете, и различните комибинации между тях в 10 стъпки: ЦЪК.

5
Dominik avatar Dominik 82 Точки

Здравейте колеги,

Имам 2 въпросчета по домашното за 2ра задачка. 

Разрешено ли е да добавяме класове/id-та в html файла ? И вторият ми въпрос е как най-просто можем да направим хийдъра(лявата и дясната му част) ? 

П.С 

Не съм гледал решенията на колегите.

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравей,

втората задача е свързана само с писане на CSS, тоест единственото, което можеш да добавиш в хтмл файла, е линк към css-а. Не може да добавяш класове и ид-та, всичко, което не може да се достъпи пряко, се пише с родители и техните деца. За хедъра - потърси информация как се прави linear gradient.

Успех!

2
Dominik avatar Dominik 82 Точки

Благодаря колежке :) Криво лево го направих , но това  linear gradient незнам дали проблема е в това , че за първи път го ползвам , но мноого голяма измислица :D както и да е свърши работа :P

 

Ето ги и решенията и от мен Цък

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Дружина, гледах вашите решения, рових се в нета, но НЕ намерих как да изключа user-select на тага <select> само през CSS! Става въпрос за първата задача. Намерих доста инфо, и то беше все като това

-webkit-touch-callout: none;
-webkit-user-select: none;
-khtml-user-select: none;
-moz-user-select: none;
-ms-user-select: none;
user-select: none;
Пробвах, но изобщо не работи, някакви идеи да се изключи селектирането, освен чрез inline-стилове?
0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Че защо ти е да го правиш? Не е изрично написано по условие. А и ако се изискваше е ОК да се добави атрибут disabled в HTML.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Вярно, но Наков спомена, че трябва да се изключи за "приключилите" мачове, тоест да не може да се натиска бутона и селекта към тях...Не е по условие, беше във видеото, пък и е добре да се направи, просто търсех вариант за external CSS...

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Забелязах, че на Color Kitchen има грешка при последните две id-та на header-ите. Екипът от СофтУни е написал айдито на header-a заедно с "#", а пък в css не може да се напише "##lorem", примерно. Това е забележка към екипа на СофтУни!

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Колега може да се напише, нали се сещаш,че са ни го дали за да се разровим как става. Ескейпва се втория '#' със '\' . Стават съответно  #\#HSLHSV  и #\#lorem и работи прекрасно smile

1
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Другият ти вариант, ако не искаш да ескейпваш е 

article:nth-child(5) header, article:nth-child(6) header {

}

 

Въпреки, че аз също смятам, че е грешка в HTML-a, защото навигацията за тези две последни id-та не работи в този случай (а не може да пипаме HTML)

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

@coaster Ако позволиш да те питам как си заковала aside да не мърда, че нещо съм тъп и не мога да разбера от CSS-а?

Ето и моето "творение" :)

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Здрасти,

предполагам, че питаш за страничното меню с таг nav. Отговорът на въпроса ти е в следния ред:

nav {

    position: fixed;

}

Това свойство може да се прилага на много елементи, но най-често се ползва за хедъри, навигации (както в случая) и разни подобни.

Успех!

5
Jazastry avatar Jazastry 51 Точки

Колеги !

По въпроса с последните две : id="#HSLHSV"  и  id="#lorem".

Някой успя ли да направи работещи линковете към артикълите, без да маха # знака ?

Виждам че някои колеги просто са изтрили # знака в HTML файла, а други са оставили линковете неработещи.

                 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.