Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

[Table Relations Exercises] Problem 4. Self-Referencing

Линк към условието

Линк към решението ми

 

Въпросът ми е следният: Има ли друг начин освен с UPDATE (този в решението ми) да се добавят данни към Self-Referencing колона ManagerID която е FK, закачен към РК TeacherID в същата таблица?

INSERT INTO Teachers (TeacherID,Name, МanagerID) съответно не работи, защото се опитвам да въведа за ManagerID все още несъществуващ TeacherID

Тагове:
0
Databases Basics
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки
Best Answer

Здравей,

По мое мнение това е естествения подход към задача. Напълно нормално е в този случай да създадем първо служителите, а после да определим връзките "служител-шеф". Втория пример, който е зададен: "NSERT INTO Teachers (TeacherID,Name, МanagerID)..." ще работи само в случаите, в които или ManagerID вече съществува или (ако ние тепърва вкарваме данни) ManagerID да не е FOREIGN KEY CONSTRAINT - нещо, което НЕ е добра идея. :)

Поздрави!

0
hwfbcisod avatar hwfbcisod 80 Точки

Не мога да видя решението ти. Пусни го отново с по-голям expiry период.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.