Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BubaLazi avatar BubaLazi 11 Точки

Проблем - задача "Цена за транспорт"

Здравейте колеги,

Решавам задача за "Цена за транспорт" от минал изпит, в IntelliJ работи, но в Judge ми дава 66/100 точки.

Цена за транспорт

Втора задача от междинния изпит на 6 март 2016. Тествайте решението си тук.

Студент трябва да пропътува n километра. Той има избор измежду три вида транспорт:

  • Такси. Начална такса: 0.70 лв. Дневна тарифа: 0.79 лв. / км. Нощна тарифа: 0.90 лв. / км.
  • Автобус. Дневна / нощна тарифа: 0.09 лв. / км. Може да се използва за разстояния минимум 20 км.
  • Влак. Дневна / нощна тарифа: 0.06 лв. / км. Може да се използва за разстояния минимум 100 км.

Напишете програма, която въвежда броя километри n и период от деня (ден или нощ) и изчислява цената на най-евтиния транспорт.

Вход

От конзолата се четат два реда:

  • Първият ред съдържа числото n – брой километри – цяло число в интервала [1…5000].
  • Вторият ред съдържа дума “day” или “night” – пътуване през деня или през нощта.

Изход

Да се отпечата на конзолата най-ниската цена за посочения брой километри.

 

Код: http://pastebin.com/smu9Uivr

Някаква идея какво пропускам?

Благодаря предварително!

0
Programming Basics 31/01/2017 18:57:27
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Споменавай от кой изпит е, че ми отне да прегледам всички изпити докато я намеря :D

 

http://pastebin.com/ibbeXHUv

Това е решението на CSharp, иначе кода няма как да го видим, понеже pastebin си го листнал да е private. Кажи и колко точки ти дава? Някъде може да си объркал <= или нещо от този род.

 

0
BubaLazi avatar BubaLazi 11 Точки

Извинявам се за пропуските. Променила съм достъпа до кода ( от бързане и недоглеждане ми е останал заключен), сега ще коригирам и коментара си тук. Благодаря за съветите и отделеното време!

0
BubaLazi avatar BubaLazi 11 Точки

Дава ми 66 от 100 точки. На няколко теста не ми е верен отговора, но не е написано какво се очаква да се случи.

0
Lubomirrrr avatar Lubomirrrr 32 Точки

Когато пускаш и за напред теми се увери,че линка с кода работи и хората ще могат да ти помогнат.

Не е заяждане,просто добра практика.

2
BubaLazi avatar BubaLazi 11 Точки

Благодаря за съвета! Веднага щом прочетох коментарите Ви си коригирах грешката. 

1
borkins avatar borkins 47 Точки

Здравей!
Ето какво трябва да се промени в кода, за да се намери най-ниската цена за разстоянието:
1. Мин. разстояние с автобус е 20км и е по-евтино от таксито, значи с такси до км < 20.
2. Мин. разстояние с влак е 100км и е по-евтино от автобуса, значи с автобус до км < 100.

Друго, което може да погледнеш е проверката за ден/нощ:
1. Ако проверяваме за "day", и резултата е 'false', значи ще е нощ, нали? Не е нужно да проверяваме дали сме въвели "night", "nacht", или друго.
2. За автобуса и влака цената през денонощието е една. Т.е. там няма нужда да проверяваме ден/нощ.

Успех!


 

0
BubaLazi avatar BubaLazi 11 Точки

Здравейте!

Получих 100 точки след предложените корекции за мин.разстояние. Благодаря много!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.