Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

thereishope avatar thereishope 77 Точки

Въпрос по задача - 03. Операции между числа (Coding 101 Exam - 24 April 2016)

Здравейте на всички, моля за малко помощ по тази задача.Дава ми 70/100 в Judge, като грешката ми е, че не мога да форматирам отговора до знак след десетичната запетая.На тест 4 е грешката - ( Expected output:123 / 12 = 10.25 ) , ( Your output:123 / 12 = 10 ).Ето го и решението, http://pastebin.com/JtpWJeAf  ще съм благодарен ако кажете кое трябва да променя.:) Въпроса ми е нали още отгоре съм подал че sum e double .. и ако делим по малко на по голямо число резултата ще е  0.000, а при мен е 0 ... и не знам как да изведа отговора.:/

Тагове:
0
Programming Basics 11/02/2017 22:04:26
NonaG avatar NonaG 111 Точки

Трябва да форматираш плейсхолдера така: {0:f2}

Плейсхолдер са тези скоби - {}, в които държиш стойността, f2 я форматира до два знака след запетаята. Ако ти трябваше три знака, щеше да е: {0:f3}

0
thereishope avatar thereishope 77 Точки

И това го пробвах, но не стана - даде ми отговор 10.00 при верен отговор 10.25.

0
nelkov avatar nelkov 19 Точки

Проблема е, че поне едно от двете числа трябва да ти е тип double. Говоря за n1 и n2, защото делението на две целочислени числа винаги е целочислено число. Пробвай едното от двете числа да го направиш double.

0
11/02/2017 22:11:58
NonaG avatar NonaG 111 Точки

И още нещо, което сега видях - sum  ти е double, но като делиш два int-а, резултатът трябва да го кастнеш, за да се получи, както трябва: sum=(double)a/b , иначе е цяло число.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.