Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Exam Problems] JavaScript Basics - Примерни решения

Здравейте,
бях пуснал тема за решаването на задачи с JavaScript и получих добри насоки, след 1-2 опита вече нямах проблеми с вземането на инпута в системите за автоматизирано проверяване.
Преди курса по С# имаше доста теми с готови решения на задачи, които доста помогнаха на кандидатстващите и си мисля, че ще е добре да постваме тук решения на различни проблеми на JavaScript и така по-лесно да схванем особеностите на езика.

Надявам се също така да успокоя хората, които чакат примерните изпитни варианти и се чудят как да хванат инпута (като мен, вчера вечерта :) ) . Така, може би, ще имате повече време за практика.


Ще постна няколко решени задачи с средна трудност и ще обясня как съм вземал инпута. 
п.с. Междудругото в условието на самите задачи си има доста добре обяснено как ще се поемат входните данни, така че споко х 2.

JavaScript - 1 April 2013 - Morning 
                                                  - Joro the Naughty  - Solution
                                                  -  Sequences - Solution


C# Basics Exam 12 April 2014 Morning
                                                          - Triangles - Solution
                                                         - Pairs - Solution

Telerik Kids @ October 2013 - 5th grade - Sunday 
                                                                        - Bankomat - Solution
                                                                        - Shega - Solution
                                                                        - Sfetofar - Solution


Л
инк към списък с неща, които съм забелязал като особености, поне за мен бяха изненада Tips & Tricks

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това са моите решения, споделете и вашите за да имаме пак високи резултати : ))


Тагове:
25
JavaScript Fundamentals
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Ето едно решение на Orders, което по-късно ще пробвам да опростя като решение, но реших да го направя по трудния начин, първия път.
http://pastebin.com/7xtTf1QG

Дава 100/100 в системата. Опитах се да я обясня в коментари, но не знам колко се е получило.

2
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Колега, ето едно "елегантно" решение на Orders от мен. Ползвам логиката на колегите, които решават Logs Agregator. В случая даже алгоритъма е по-лесен защото не се налага да се ползва функцията hasOwnProperty(key) за да сортираме асоциативния масив, просто пъхам key и value заедно в един нов масив като стринг и там си сортирам масива по нормалния ред. В stackoverflow има една дълга лекция, в която пише че това  hasOwnProperty(key) не работи за сортиране точно както ни се иска, защото обектите(асоциативните масиви) по природа са несортируеми, и работисамо когато директно извличаме от обекта key-ове и печатеме на конзолата, и дори и тогава май не е гарантирано какво ще се случи. 

Както и да е, това решение на Logs Agregator, си е светия граал за решаване на 4-та задача от изпита, която според мен гарантирано, ще е нещо много много подобно.Най-много да се изгаврят и да се наложи да се прави двойно влагане: асоцаитивен в асоциативния в асоциативния масив smile. Кофтито на тия задачи е, че не са толкова трудни, всъщност е необходима много голяма концентрация за да ти протече правилно мисълта, когато правиш толкова влагания, което си е проблем на изпит в залата с 200 човека. Аз се бъхтах 2 часа без резултат и накрая като седнах хладнокръвно я написах буквално за 3 минути.

4
Valleri avatar Valleri 304 Точки
Много ми хареса решението ти :) Малко плахо използвам този метод за търсене на елемент в структура с "in", а е доста хитро и научиш ли се добре да се ориентираш как може да достъпиш с индексите определения елемент става леко. Може да се оптимизират решенията доста, даже ми дойде идеята да имам следното: product: [array of strings] , стринга ще съдържа "име количество" и по индекс на името ще обновявам стринга с новата цена....малко е налудничаво, но варианти много :)
1
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Още една задача с мар-ове Exam Score - Java 22 June -  Solution 
И от същия изпит : Straight Flush - по един безумен начин : )))
Отново съм добавил някакви коментари

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.