Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MILENTERTAINMENT avatar MILENTERTAINMENT 7 Точки

Бихте ли ми тествали кода в judge?

Написах този код https://pastebin.com/bk2YpBAJ като решение на тази задача
https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/156#6, но след амнайсе опита в judge, ВИНАГИ ми дава Time limit на последния тест. Досега като че ли не ми се беше случвало толкова упорито да не му стига времето и то на един и същ тест.

 

Някой би ли ми тествал решението в judge и да ми каже дали и на него му дава Time limit на последния тест и ако e така, имате ли идея защо ми прави сечено?

Тагове:
0
Programming Basics 18/08/2017 21:33:18
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

Намирането на Greatest Common Divisor се прави най-лесно и бързо с този алгоритъм:

            while (b != 0)
            {
                int temp = b;
                b = a % b;
                a = temp;
            }

Може би твоят не е достатъчно бърз с големи числа.

0
ognyan.penkov avatar ognyan.penkov 49 Точки

С твоят код ми дава тиме лимит на поне 3 теста и не пада под 0.212 секунди, а с алгоритъма за които каза simeon3000 минават всички тестове и е 0.015 секунди.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.