Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

squeak avatar squeak 3 Точки

Visual Studio 2017 Въпрос за Console App

Здравейте . Искам да попитам понеже като създам New Project като цъкна на C# на падащото меню не ми излиза подпрозорец Windows . Когато създавам Console App имам два варианта : Console App(.Net Core) и Console App(.Net Framework) . Та въпроса ми е на коя от двете конзоли да си пиша кодове ?

Тагове:
1
Programming Basics
martinml avatar martinml 297 Точки

На този етап и двете ще ти вършат работа

1
squeak avatar squeak 3 Точки

Мерси ;]

1
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

Както колегата е казал, на този етап и двете са почти еднакви, но се придържай към .NET Framework

1
KrasiyMihajlov avatar KrasiyMihajlov 139 Точки

От този Tech модул започвате да изучавате и да работите с .NET Core, съответно се препоръчва проектите да са на Console App(.Net Core) 

1
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Както са казали колегите - и двете версии ще ти свършат работа. Ако просто искаш да знаеш каква е разликата - .Net Framework е по-старата версия, докато по-новата е .Net Core и доста неща ще започнат лека по лека да се местят към нея, което евентуално е и предтекст, че ще се използва и от курсовете на СофтЮни, както и за теб ще е по-добре директно нея да подкарваш.

Ако си по-любопитен за разлиаката между двете можеш да погледнеш тук

0
squeak avatar squeak 3 Точки

Много благодаря за изчерпателния отговор 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.