Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

paveliliev90 avatar paveliliev90 74 Точки

Problem 09. Jump Around, Arrays and Methods - More Exercises

https://pastebin.com/gwaCB3g7

Моля за малко помощ(като се абстрахирате от грозното решение :D) ... Точките, които се получават с този код са 81/100. Грешката си я намерих, но не знам как да я поправя. При input "2 3 5 7 5 4 8 4" трябва да ми извади "18", но изпада в безкраен цикъл, защото IndexOf ми дава индекса на първата четворка, която среща,а мен ме интересува втората в случая (много тъпичко). Та, въпросът ми е как да взема indexOf, когато има повтарящи се елементи? Благодаря!

П.П. Ако някой ме научи как да "поствам" линк към условиe на задача, ще съм му даже по- благодарен :D

Тагове:
0
Fundamentals Module
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки
Best Answer

Няма нужда да минаваш през IndexOf, а директно count = count + numbers[count]. В момента от готовия индекс отиваш на стойността и после се опитваш да си го вземеш обратно, от което няма смисъл. IndexOf има различни варианти, като например да му подадеш начална стойност или направо интервал, в който да търси, а също и LastIndexOf за търсене отдясно-наляво, но за конкретния случай няма да ти свършат работа. Колкото до условията, можеш и тях да ги пускаш в Pastebin, но в повечето случаи е достатъчно името на задачата и откъде е, за да можем да си ги намерим. 

0
10/02/2018 10:01:41
paveliliev90 avatar paveliliev90 74 Точки

Благодаря за отговора 

0
inser7 avatar inser7 221 Точки

Здравей колега,

ето ти метод за намирането на индексите на еднакви елементи:

int index = input.IndexOf(number); //връща индекса на 1-вият намерен елемент,ако няма такъв,връща -1
while (index != -1)
{
   index = input.IndexOf(number, index + 1)
}

Така можеш да си запазвааш намерените индекси в някаква колекция,по твой избор.

А за 2-рия ти въпрос даваш линк към Judge - пример с твоята задача тук.

На всяко упражнение под 1-ва задача има условията.

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави Георги!

1
10/02/2018 10:07:49
paveliliev90 avatar paveliliev90 74 Точки

Благодаря :) ще пробвам различни решения 

0
Svetloslav avatar Svetloslav 92 Точки

Колега ето едно решение и от мен.

https://pastebin.com/5aU5crb9

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.