Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boyandesign avatar boyandesign 0 Точки

Кой програмен език ми трябва за работа с база данни и филтри подобни на labels ползвани в gmail?

Здравейте, искам да се запиша за безплатния курс започващ на 4 април но ми трябва малко съвет кой е правилният курс за мен

Интересувам се от база данни MySQL и искам да моделирам директория с информация за фирми и продукти която да може да се сортира изключително бързо. Сортирането да става подобно на LABELS / TAGS които GOOGLE ползава в GMAIL.

 

Кой курс е най-подходящ за мен

C#

Java

Python

 

Също кой е най-подходящ за моделиране на app frameworks?

Надявам се да ме упътите за да се запиша в правилната паралелка.

 

Поздрави,

Боян

0
Programming Basics
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Здрасти, 

На този етап няма абсолютно никакво значение какъв език ще запишеш. Както Наков винаги е казвал, в Основи на програмирането не се учи езика, а основи на програмирането с(ъс) C#, Java, Python, PHP и т.н. Учат се еднакви работи, курсът включва съвсем базови неща. След като минеш през Basics, следва Tech модула, в който всички от Basics се включват (независимо от изучаваната до сега технология). Той се състои от две части: Programming Fundamentals (на C# най-често) и Software Technologies. В първия се разширяват знанията (както името подсказва), а във втория ще се запознаеш с четирите изучавани по-напред технологии в СофтУни: C#, JavaScript, PHP и Java. Не случайно този модул се нарича ориентационен. Там ще се докоснеш до всичко и ще можеш да избереш с какво точно искаш да се занимаваш, така че според мен все още е рано да правиш подобен тип избор.

0
boyandesign avatar boyandesign 0 Точки

Има още нещо - аз надали ще стана програмист, но искам да се запозная с различните езици и технологии тъй като смятам да наема хора които да разработят базата данни за която споменах. Искам да посетя няколко курса за да имам обща представа от неща и да разбера кой език за какво се ползва и кой метод / език ще е най-подходящ за написването на база данни от производители и съплайери в мебелната промишленост. Искам да снам за какво говоря когато търся хора да напишат портала.

Сещам се дали давате тестови задания на студентите които са изпратени от фирми / клиенти?

0
19/03/2018 21:19:01
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Ами можеш да гледаш стари издания на почти всички курсове абсолютно безплатно. Има ги качени.

1
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

Tези, които учат Java използват MySQL, а тези на C# -> MSSQL (T-SQL)

"...искам да моделирам директория с информация за фирми и продукти която да може да се сортира изключително бързо..." къде искаш да направиш това ? локално или онлайн ?

ако е локално Java + MySQL или C# + T-SQL, разбира се можеш да ги мешиш, ако е онлайн JS, PHP общо взето back-end или Web нещата, но разбира се можеш и да използваш Java и C# за back-end.

Както колегата казал, което и аз препоръчвам, трябва да вървиш по тези линии:
https://softuni.bg/professions/csharp

https://softuni.bg/professions/java

https://softuni.bg/professions/php

https://softuni.bg/professions/javascript

Бих казал, че да започнеш със C#, защото лесно се учи, има огромна документация и има един от най-добрите среди за разработка Visual Studio.

0
19/03/2018 23:09:19
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.