Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PavelB14 avatar PavelB14 0 Точки

Искам помощ за задача 10. Къщичка от урока за чертане с цикли

Ако е възможно някой да ми обясни малко по-подробно от подсказките за покрива, защото се мъча и не мога да го схвана. Правя си for цикъл и в него слагам if, който проверява дали е четно или нечетно и до там. Основата на къщата я разбирам как става и нямам проблем там.

Тагове:
0
Programming Basics
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

Добави линк към условието на задачата и линк към кода ти.

0
PavelB14 avatar PavelB14 0 Точки

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/31401/exercise-problem-descriptions-programming-basics-with-java-april-2018

10. 

0
mityo.georgiev avatar mityo.georgiev 2 Точки

Здравей,

Покривът на къщата ти е съставен от подчертавки и звезди. Тъй като покривът е симетричен ти трябва да го рисуваш само до половината.

Ето ти примерна имплементация:

  for(int i = 1; i < (houseSize + 1)/2 ; i++){

            drowUnderScores = drow(underScore, (houseSize+ 1)/2 -i);

            drowStars = drow(star, houseSize - 2*((houseSize+ 1)/2 -i));

            System.out.println(drowUnderScores+drowStars+drowUnderScores);

        }

(drowUnderScores и drowStars са стрингове, които съдържат подчертавките и звездите, които трябва да се чертаят. drow е метод, който ги пълни).

0
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

Не знам дали е най-удачно но това което ми хрумна е два for цикъла - един за редове и един за колони, като преди това имаш един if за да провериш дали колоните са четен или нечетен брой. След това намираш индекса на средата на реда, като ако колоните са четен брой ще имаш два индекса (Пример: --**-- , индексите са 2 и 3). If-а във for цикъла ще проверя if (i < leftIndex + i || i > rightIndex + i) слагаш тире else слагаш звезда. A ако колоните са нечетни if (i < index+ i || i > index + i) слагаш тире else слагаш звезда.

0
02/06/2018 22:53:10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.