Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MiroslavaKirilova avatar MiroslavaKirilova 13 Точки

Здравейте,

Аз съм съвсем начинаеща и при опитите ми да решавам домашните, доста чета из форума. За решението на самите домашни си правя следното предположение: щом не сме стигнали до цикли, значи задачите могат да се решат без цикли. Съответно, щом не сме стигнали до условни конструкции, значи задачите от домашните могат да се решат и без тях. 

В конкретния случай - това домашно е за Оператори и Изрази. По мое предположение, задачите могат да се решат без условни конструкци или каквито и да е други способи, които не са преподадени.

От тук ми е въпросът: Вярно ли предполагам?

Давам пример, за задача 14. от това домашно - има ли как да се реши без условна конструкция, защото тя е следващата лекция и по презумция аз не знам какво представлява тя.

Благодаря ви :)

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

14-та задача може да пробваш да я решиш с тернарния оператор " ? : " Той ще служи за условна конструкция wink

 

1
10/12/2014 14:59:49
MiroslavaKirilova avatar MiroslavaKirilova 13 Точки

Благодаря на a.angelov!!! 

Ето го моето решение без цикли и други гъзарийки :)

2
10/12/2014 21:41:32
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

И още един съвет - за показане на кода ползвай сайтове като github или pastebin, а тук давай само линка към него.

Така е прието да се прави, а отделно го има и в правилата на форума - ако кода е по-голям от 15 реда си е направо задължително /в твоя случай не е така, но е доста по-прегледно да се гледа код в горепосочените сайтове/ :)

0
o.ivanov avatar o.ivanov 2 Точки

Изключително полезно решение на задачите, подходящо за хора като мен, които почват от 0-та и се блъскам за да намеря решение на някои задачи.

0
Al3xFx avatar Al3xFx 33 Точки

Problem 8. Prime Number Check NEW*

Е грешна, защото: Source Wikipedia: В математиката просто число се нарича всяко естествено, по-голямо от 1, което има точно два естествени делителя - 1 и самото себе си.

Следователно в тази задача трябва да се състави проверка, дали числото е естествено, т.е по - голямо от 1.

Ето моето решение на тази задача - http://pastebin.com/veL5483M .

 

0
ku4eto avatar ku4eto 5 Точки

Задача 8: http://pastebin.com/wtAuSjKu
Моята версия с подобрения някакви.
Разликата е в това колко е зададено да върти Loop-a. Няма никакъв смисъл да се върти до InputNumber, защото ще се повтаря. До 10 е предостатъчно, все пак е използвана десетична система. Другото което е, добавен е if за input-a дали влиза в дадените граници. Може още да се подобри като вместо if за input-а и после else, да се използва просто while (!int.TryParse) и да върти докато не е вкарано правилно число.
Подобни промени съм правил и по задачи 12,13,14,15 от решенията на @mzografski където може да се допусне грешка със самият input който да доведе до неправилен резултат. Кода обаче му е много добре направен на него, от него научих и за използването на while (int.TryParse), полезно е и е по-ефективно от if в примера който съм го дал.

0
16/09/2015 00:24:12
savina.toteva avatar savina.toteva 10 Точки

Здравейте,

Имам някакътв проблем с Проблем 16 Exchange Bits Advanced.Всички входни данни , с изключение на второто число от примера, дават верни изходни данни.

Но когато задам числата 4294901775, 24,3,3 моето решение ми изкарва някакво огромно число - 18446744073608822847.

Ето моято решение :

Нарушена точка 12 от Правилата.

Моля,ако някой има идея ,защо получавам такова нещо, да помогне.

Благодаря!

 

 

0
20/11/2015 21:53:31
savina.toteva avatar savina.toteva 10 Точки

Разбрах ,къде ми е грешката - типът на "n", трябва да е uint, а не ulong.

Но тогава пък,когато въведа 33333333333 директно VStudioto крашва.... защото то не се събира в uint.

Но тогава не знам как да процедирам ??? Какъв тип трябва да е "n"????

0
Smoket avatar Smoket 1 Точки

Извинявайте за въпроса, но не разбрах нещо от задача Problem 11.  Bitwise: Extract Bit #3. 

int thirdBit = (number >> 3) & 1;
Console.WriteLine(thirdBit);

Разбирам, че използваме >> за да намерим третия бит, но не разбрах защо после използваме оператора "& 1" ? Ще съм ви благодарен ако ми разясните.

 

0
raging avatar raging 92 Точки

Защото с >> отместваме, побитово, числото, х позиции надясно и като му кажеме & 1,  разбираме дали е 1 или 0 и го присвояваме на променливата :)

1
24/01/2016 10:35:59
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Здравейте, това е решението ми на задачата: Magic Wand 

Знам, че не е най-оптималното, но ще се радвам ако го разгледате и споделите мнение.

Доста се мъчих върху тази задача, сигурно 2ч и нещо, защото не бях решавал такава 2 години (от както бях спрял да пиша код) и си мисля, че съм супер зле, защото такива формули и пресмятания измислих, че след няколко дена сигурно и на мен ще ми е трудно да ги разбера. За променливите няма да говоря, защото със сигурност  мога да си спестя сигурно няколко, ама като цяло съм гледал да използвам за всяка част, нови променливи. 

Вие какво мислите? Защото аз не съм много доволен от себе си, не знам това гениалност ли е или свърх тъпизам да измислям толкова сложни решения :(

0
26/01/2016 14:00:16
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.