Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Кой език да уча ?

Здравейте , от скоро се занимавам с програмиране , прекарах много време в изучаване на Python и мисля , че го владея на добро ниво , 

искам да попитам , защото търсих из нета но информацията е стара . Кои езици ще са най-търсени към 2019 , с кой език да се захвана след Python. Знам ,че това много зависи от какво ми е интересно , но отговора на въпроса Кои ще са най-търсените към 2019 ще ми е от полза .

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics
damesova avatar damesova 203 Точки

Здравей,

Аз едва ли ще ти дам най-полезният отговор, но имам мнение относно въпроса ти.

Според мен е прекрасно един програмист да има познания в повече от един език/технология, но не бива да се прекалява с това. Мисля, че ученето на езици "на конвейр" само фрустрира програмиста. Като че ли е по-добре да си изясниш какво е нещото, което те пали и областта, в която искаш да се развиваш и там да надграждаш, разширяваш, обновяваш познанията и уменията си.

Иначе, доколкото аз съм се интересувала:

Java, Phyton, JavaScript са винаги начело в последните години.

Успех. :)

1
niko9312 avatar niko9312 26 Точки

Ще ти дам един съвет ,който ми даде един познат напиши в някой сайт за обяви за работа между кой езици се колебаеш и ще видиш кой се търси най-много от фирмите и може след това да видиш някой друг урок в youtube и да прецениш кой на-много ще ти пасне. Надяваме се съм ти бил полезен.

0
misho_dobrev avatar misho_dobrev 116 Точки

Добре си се ориентирал с езика Python. Има бъдеще със сигурност. Дали е най-търсен в момента - не. Но в бъдеще тенденцията е да се използва още повече. С времето ще видиш, че работдателите ценят повече човек, който мисли логично и решава задачи, а не че си запеметил синтаксис на конкретна технология, тоест езика не е от голямо значение. Утре нещо друго може да стане популярно и тогава пак ще трябва да се учи какво точно е и какви са му предимствата.

0
MishoMoney avatar MishoMoney 16 Точки

Мога да дам мнението на лаик... 

Според мене бъдещето е в Python, ако човек иска да се занимава с big data, data mining, machine learning и articifical intelligence, по-общо казано. Между другото, Лари Пейдж и Сергей Брин създават Гугъл на Python.

Иначе, мой приятел програмист с над 15 години професионален стаж в програмирането, който дълги години гледаше с насмешка на всеки, който НЕ програмира на C++ горещо ми пропоръча Java, за всичко извън по-горе споменаните области. 

Предполагам, че един сериозен програмист трябва да владее и C++, все пак в случаите, когато е важно да се направи супер бърз код.

0
Chrissisbeast avatar Chrissisbeast 0 Точки

Колебаех се дали да започна JS или java , обаче като гледам , java  май би било по добрия вариант , като цяло вече като знам синтаксисите и как работят циклите , променливите , масивите и т.н. няма да ми е трудно да се адаптирам към друг език , чул съм ,че в Java  има много излишен код , което ми е непознато , тъй като в пайтън няма излишен код като цяло

0
MishoMoney avatar MishoMoney 16 Точки

Според мене е добре да направиш баланс между чистия прагматизъм (какво се търси най-много сега на пазара) и какво ти самият би искал да правиш.

JS мисля е придемно за web апликации и ако станеш спец в JS-а, това предполага да си фронт-енд дивелъпър. Ако дизайнът те кефи и това ти се прави, JS-а супер. Иначе е по-добре да се насочиш към Java, което съвсем не изключва и JS.

1
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Няма излишен код в Джава. Има добри практики за следване, които осигуряват гъвкавост, възможност за разширяване/модификация/лесно поддържане на големи приложения.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.